Skaitymo metai - Bakas, Vainius; Smirnovaitė, Marija „Ką manė kamanė“

Bakas, Vainius; Smirnovaitė, Marija „Ką manė kamanė“

2020 metų laimėtojas
Kategorija: Knygos vaikams
 
Ką manė kamanė: eilėraščiai / Vainius Bakas; iliustravo Marija Smirnovaitė. – Kaunas: Žalias kalnas, 2019. – 55 p. – ISBN 978-609-95964-5-7

Smagu, kai eilėraščiai vaikams prasmingumu ir kalbos grožiu nė kiek nenusileidžia suaugusiųjų poezijai. Tokia yra Vainiaus Bako knyga „Ką manė kamanė“ – švelniai besiliečianti prie mus supančio pasaulio, jaudinanti subtiliu gamtos pajautimu, nuspalvinta žaismingais nutikimais, juokingomis detalėmis, kupina lengvai suprantamų vaizdinių. Kiekvienas poeto eilėraštis – lyg trumpa, jauki ir jautri vaikystės pasaka, kurioje norisi bent mirksnį pagyventi. O kad šiek tiek ilgiau užtruktume, dailininkė Marija Smirnovaitė sukūrė kerinčių vaizdų.
 

„Ką manė kamanė“ – pirmoji poeto Vainiaus Bako eilėraščių knyga vaikams. Platus, bet ir atidus žvilgsnis į atpažįstamą, bet eilėraštyje vis naujai atsiveriančią, atgyjančią realybę. Kiekvienas eilėraštis tarsi kvietimas pastebėti, įsižiūrėti, įsiklausyti ir pasidžiaugti, pasižavėti gamta ir namų aplinka, o gal net kelti klausimus apie visą pasaulį ir save. Kiekvienas posmas kuria savo melodiją, kalbėjimo žaismingumas sumirga netikėtomis žodžių prasmėmis, užsupa „jazminų sūpuoklėse“, mezgasi ypatingi kalbos saitai su tikrove. Poetiniame vyksme lygiomis teisėmis dalyvauja ir suaugusysis, ir vaikas, jų santykis su pasauliu panašus – eilėraščio kalbantysis smalsus ir atviras galimam įvykti stebuklui. Knygos dailininkės Marijos Smirnovaitės iliustracijos kiekviename puslapyje jautriai pasitinka ir palydi bet kokio amžiaus skaitytoją. (Inga Gresienė)

Knygų penketukas
INFO_ONE
INFO_TWO
INFO_THREE
INFO_FOUR
INFO_FIVE
Atgal

Organizatoriai

Partneris