Skaitymo metai - Naujienos:Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 m.

Naujienos

2011-04-05
Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 m.


2011 m. kovo 28-31 dienomis Italijoje vyko Bolonijos vaikų knygų mugė, kurioje buvo pristatytos Lietuvos knygos vaikams bei jų iliustracijos. Keturias dienas vykusioje 48-ojoje Bolonijos vaikų knygų mugėje Lietuva, pirmoji iš trijų Baltijos šalių, dalyvavo garbės viešnios teisėmis.

Lietuvos vaikų knygų iliustracijų paroda „Illustrariumas“. Nuotr. Aldonos Augustaitienės

Atidarymo ceremonijoje dalyvavę garbūs svečiai, mugės prezidentas Fabio Roversi Monaco, Lietuvos ambasadorius Italijoje Petras Zapolskas, Kultūros ministerijos viceministrė Nijolė Laužikienė, žinomas Italijos rašytojas bei žurnalistas Valerio Massimo Manfredi džiaugėsi, kadLietuva į Boloniją atsivežė turtingą ir gilią kūrybinę patirtį.

Sveikindama mugės svečius, N. Laužikienė džiaugėsi Lietuvos dalyvavimu viešnios teisėmis tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje, kurioje iliustruotojai ir leidėjai atvers lankytojams paslaptingą knygų pasaulį. Kartu su mugės prezidentu Fabio Roversi Monaco perkirpdama simbolinę juostą, viceministrė mugės dalyvius ir svečius pakvietė į pačiame mugės centre įrengtą Lietuvos vaikų knygų iliustracijų parodą – „Illustrarium‘ą“.

Pagrindinės iliustracijų parodos ir nacionalinio stendo lankytojai iš įvairių pasaulio šalių, dauguma profesionalūs leidėjai, žurnalistai, dailininkai domėjosi tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos lietuvių iliustruotojais. Mugės lankytojai ir organizatoriai liko sužavėti ne tik pagrindinės parodos kolekcija, bet ir parodos bei stendo vizualine koncepcija, kuri išsiskyrė iš kitų mugės dalyvių.

Šiemet mugėje Lietuvai atstovavo 32 vaikų knygų dailininkai iliustruotojai, tarp jų - Bolonijos knygų mugėje gerai pažįstamas Kęstutis Kasparavičius, Rimvydas Kepežinskas, iš Lenkijos atvykęs Stasys Eidrigevičius ir kiti.Mugėje knygas pristatė devynios Lietuvos leidyklos: „Alma littera“, „Baltos lankos“, „Dominicus Lituanus“, „Kronta“, „Nieko rimto“, „Neregėta Lietuva“, „Terra Publica“, „Šviesa“, „Žara“. Lietuvos stende buvo eksponuojama apie 200 vaikų literatūros ekspertų atrinktų knygų kolekcija.

Lietuva mugei parengė tris parodas: „Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“, „Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“ ir „Jaunųjų Lietuvos menininkų iliustracijos“. Bolonijos miesto bibliotekoje veikė Sigutės Chlebinskaitės kūrybos studija „Tu gali sukurti knygą“, Bolonijos miesto „Sinetekoje“ italai ir miesto svečiai turėjo galimybę pamatyti Vladislavo Starevičiaus animaciją ir Arūno Žebriūno filmą „Gražuolė“, atidaryta lietuvių fotografų nuotraukų paroda „Lietuvos kultūra fotografijose“.

Bolonijos knygų mugės metu Lietuvos iliustruotojai ir leidėjai sulaukė ne tik gerų vertinimų, bet ir konkrečių bendradarbiavimo pasiūlymų, o įspūdingą parodos ekspoziciją paruošę architektai „Processoffice“ jau mugės pradžioje buvo pakviesti dalyvauti prestižinėje Milano baldų ir dizaino parodoje „I Saloni“.

Tikimasi, jog „Illustrarium'o“ sėkmė Bolonijoje atvers Lietuvos iliustruotojams ir leidėjams naujas galimybes tarptautinėje vaikų literatūros leidybos rinkoje bei įtvirtins Lietuvos, kaip puikių knygų autorių ir dailininkų šalies, vardą.

Programą įgyvendina