Skaitymo metai - Naujienos:Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija skirta rašytojui Tomui Kavaliauskui

Naujienos

2018-06-12
Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija skirta rašytojui Tomui Kavaliauskui


Kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija šiemet skirta viduriniosios lietuvių prozininkų kartos rašytojui, filosofui, eseistui, mokslinių straipsnių autoriui Tomui Kavaliauskui už subtilų ir autoriaus literatūrinę meistrystę liudijantį romaną „Originalas“ (išleido „Alma littera, 2017).

Pasak komisijos pirmininko Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egidijaus Aleksandravičiaus, T. Kavaliauskas nusipelno apdovanojimo už išradingumą ir žaismę, sujungiant daugiakalbės šimtmečio Lietuvos pasakojimą su intelektualiosios jaunuomenės iššūkiais globalia virstančios Europos akivaizdoje.

Rašytojo, dramaturgo, vertėjo ir scenarijų autoriaus G. Kanovičiaus literatūrinę premiją Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su rajono savivaldybe įsteigė 2017 metais. Pernai šios premijos laureatu tapo poetas, rašytojas, eseistas Kęstutis Navakas.

Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema. Į šią premiją gali pretenduoti lietuvių kalba rašantys Lietuvos ir užsienio rašytojai.

Programą įgyvendina