Skaitymo metai - Naujienos:Tomo Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ aptarimas ir edukacinis užsiėmimas „Sapnų gaudyklės“

Naujienos

2020-01-24
Tomo Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ aptarimas ir edukacinis užsiėmimas „Sapnų gaudyklės“Sausio 22 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyko Tomo Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ aptarimas ir edukacinis užsiėmimas „Sapnų gaudyklės“.

Į šį jau penktą renginį, skirtą akcijai „Metų knygos rinkimai“ į viešąją biblioteką atvyko Vilkaviškio  pradinės mokyklos 4 d klasės mokiniai su mokytojomis Lina Skaisgirienė ir Jovita Grakavinienė. Susirinkusiems Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė priminė, kad akcija „Metų knygos rinkimai“ vyksta kasmet nuo 2005 metų, Metų knygos rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Vaikų literatūros skyrius šioje akcijoje dalyvauja jau dvyliktus metus iš eilės, teikia paraiškas organizatoriams ir labai džiaugiasi, kad paraiška būna atrinkta ir įvertinta dovana – vaikų kategorijos knygų penketuku. 


Ketvirtokams vedėja papasakojo, kad ši akcija yra labai svarbus kultūrinis reiškinys Lietuvoje, nes taip išgryninama pati geriausia lietuvių literatūra tiek vaikams, tiek paaugliams ir suaugusiesiems. Remiantis ekspertų išrinktomis pačiomis geriausiomis knygomis, mes, bibliotekininkai, su dideliu malonumu jas ir jų autorius pristatome savo auditorijai, vaikai bibliotekoje sužino ne tik knygelių turinį, informaciją apie rašytojus, kurie yra jauni, energingi ir įdomūs, bet ir užsiima kūrybine veikla, kuri labai gerai nuteikia, suvienija kolektyviniam darbui ir bendravimui, praplečia bibliotekoje vykdomų veiklų įvairovę, skatina ieškoti kuo įvairesnių būdų bendrauti su savo skaitytojais, sudominti naujausia literatūra ir betarpiškai bendrauti.

Toks smagus pasibuvimas su jau paaugusiais vaikais – ketvirtokais vyko mūsų bibliotekoje. Jie iš bibliotekininkės lūpų sužinojo daugiau apie rašytoją Tomą Dirgėlą, jo vaikystę, pomėgius, svajones, jau dabartinę gražią jaunojo rašytojo šeimą ir didžiulį norą rašyti jums, vaikai. Renginio dalyviai pasidalijo mintimis apie knygą „Benas – sapnų siuvėjas“, visi vienbalsiai pritarė, kad tai išties labai įdomi ir intriguojanti knyga, iš kurios galima pasimokyti gerumo, suprasti, kas yra tikra draugystė ir kad gerieji visada laimi. 

O kad sapnai neišsisklaidytų, vaikai buvo pakviesti patys susikurti po sapnų gaudyklę, kurią gamino ant paruošto lankelio iš vielutės, apsukdami ją siūlu, išraizgydami painų voratinklį ir po to pririšdami pasigamintą iš siūlų bumbulą. Kiek daug gerų emocijų patyrėme būdami kartu bibliotekoje, belieka tik spėlioti, ar rašytojo pasėtos mintys knygoje taip visus užbūrė, ar bibliotekos aura taip raminamai ir su meile visus pakerėjo. Stebuklai vyksta greta, paprastuose dalykuose, tik reikia juos pastebėti ir pajusti. Ačiū šauniesiems ketvirtokams, kurie labai aktyviai dalyvavo mini viktorinoje apie Tomą Dirgėlą ir jo knygą „Benas – sapnų siuvėjas“!

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja 

Programą įgyvendina