Skaitymo metai - Naujienos:„Metų knygos rinkimai 2022“: kviečiame susitikti su prozos suaugusiesiems kategorijoje nominuotų knygų autoriais

Naujienos

2023-03-29
„Metų knygos rinkimai 2022“: kviečiame susitikti su prozos suaugusiesiems kategorijoje nominuotų knygų autoriais


Akcija „Metų knygos rinkimai“ – kasmetinė šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Šių metų Vilniaus knygų mugėje buvo paskelbtos komisijos atrinktos nominuotos knygos penkiose kategorijose.

Metų knyga prozos suaugusiesiems kategorijoje pretenduoja tapti:

  • Cicėnaitė, Akvilina „Anglų kalbos žodynas“ (leidykla „Alma littera“);
  • Frank, Eglė „Mirę irgi šoka“ (leidykla „Kitos knygos“);
  • Vilė, Jurga; Rugevičiūtė Rugytė, Ula (iliustr.) „Nukritę iš Mėnulio: sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius“ (leidykla „Aukso žuvys“).

Kviečiame susitikti su kūrėjais Vilniaus literatų namuose (Šv. Jono g. 11-16) balandžio 5 d. 17 val. Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis prozos suaugusiesiems kategorijoje nominuotų knygų kūrėjai: Akvilina Cicėnaitė, Eglė Frank ir Jurga Vilė. Renginį ves literatūros kritikė, žurnalo „Literatūra ir menas“ kritikos skilties redaktorė dr. Virginija Cibarauskė.

Balsuoti už akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ nominantus galite čia.

Balsavimas vyksta iki balandžio 23 d.

Akcijos laimėtojai bus skelbiami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Akcijos partnerė – Lietuvos leidėjų asociacija. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Vilniaus literatų namais.

Šie knygų rinkimai yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

Programą įgyvendina