Skaitymo metai - Naujienos:Česlovo Milošo premija įteikta Vytui Dekšniui

Naujienos

2019-09-11
Česlovo Milošo premija įteikta Vytui Dekšniui


2019 metų Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos laureatu tapo poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vytas Dekšnys. Premija skirta už Andrzejaus Franaszeko knygos „Miłoszas“ vertimą iš lenkų kalbos („Apostrofa“, 2015).

Vytas Dekšnys yra išvertęs ir Cz. Miłoszo „Abėcėlę“ („Aidai“, 2012) bei daug kitų kūrinių iš lenkų, ukrainiečių, baltarusių, slovakų, latvių ir kitų kalbų. Jo kandidatūrą konkursui pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Premiją iškilmingai per Kėdainių miesto šventės atidarymą įteikė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Pirmoji premija 2011 m. įteikta Kėdainių krašto muziejaus archeologui Algirdui Juknevičiui, minint rašytojo, Nobelio premijos laureato šimtmetį. Vėliau laureatėmis tapo dvi VDU profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Vaida Kamuntavičienė ir Laima Šinkūnaitė.

Premija skiriama skatinant gilintis į Česlovo Milošo asmenybės bei kūrėjo vertybes ir idėjas, tyrinėti bei puoselėti jo kūrybą, Lietuvoje bei užsienyje garsinti Kėdainių krašto kultūros, paveldo išsaugojimo, švietimo bei kitų sričių pasiekimus Lietuvos Respublikos, o už ypatingus nuopelnus ir užsienio šalies asmeniui ar asmenų grupei, už pastarųjų 5 metų veiklą ir kūrybą.

Programą įgyvendina