Skaitymo metai - Naujienos:Prasideda skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“

Naujienos

2024-01-15
Prasideda skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama skaitymo skatinimo iniciatyvas, rengia iššūkį tėčiams, seneliams, krikšto tėčiams, globėjams ir pradeda vykdyti aktyvų garsinių skaitymų ciklą „Tėti, paskaityk mums“.

Kartu su nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju Justinu Žilinsku kviečiame kiekvieną ketvirtadienį atvykti į Nacionalinę biblioteką, kur, pasikvietę žinomą asmenybę, populiarinsime skaitymo balsu tradiciją.

Šiais skaitymais siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius bei kitus vyrus prasmingai leisti laiką kartu su vaikais, padėti atrasti mažiesiems knygos pažinimo džiaugsmą. Taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą bendruomenėje ir šeimoje.

Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų kognityvinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Vaikai jaučiasi labiau globojami, palaikomi ir įtraukti į gyvenimo procesus. Jie būna geriau pasiruošę eiti į mokyklą, pradėję ją lankyti, geriau mokosi. Deja, neretai vyrai skaitymo veiklą palieka mamoms.

Skatiname tėčius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesus, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui. Jūsų lūpose tekstas atgis ir nušvis tik jūsų turėtų patirčių spalva, kurią perteiksite mažiesiems klausytojams. Ir būsite sužavėti jų dėkingumo!

Į pirmąjį susitikimą kviečiame jau sausio 18 dieną. Susitikimai vyks 10 val. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente.

Renginių ciklas yra Skaitymo skatinimo programos iniciatyvos Tėčiai skaito vaikams“ dalis.

Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

 

Trumpai apie renginį

Susitikimai vyks sausio 18 ir 25, vasario 8, 15 ir 29 dienomis 10 valandą Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje (I aukštas). Trukmė 1 valanda. Registracija ir informacija el. paštu grupems@lnb.lt arba telefonu (8 5) 239 8561.

Renginiai gali būti fotografuojami ir (arba) filmuojami.

Programą įgyvendina