Skaitymo metai - Naujienos:Su „Strykt pastrykt!“ rinkome vaikų Metų knygą

Naujienos

2020-02-05
Su „Strykt pastrykt!“ rinkome vaikų Metų knygą


Sausio 31 dieną į Vilkaviškio viešąją biblioteką atskubėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio narai ir jų vadovė Ilona Viltrakienė, kurie parengė vaidinimą pagal Pauliaus Norvilos knygĄ „Strykt pastrykt!“.

Šią dieną vyko baigiamasis renginys, skirtas akcijai „Metų knygos rinkimai“. Jau nuo gruodžio pradžios bibliotekininkės vaikus su Metų knygomis, autoriais ir balsavimo taisyklėmis supažindino Vilkaviškio pradinėje mokykloje, vaikų lopšeliuose-darželiuose „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“. Darželių ugdytinių piešiniai „Iliustruoju vaikų Metų knygelę“ visą vasario mėnesį puoš Vaikų literatūros skyrių.

Pasižiūrėti improvizacijos pagal linksmą P. Norvilos paveikslėlių knygą „Strykt pastrykt!“ į biblioteką atvyko Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja V. Mikalainienė. Susirinkusiesiems buvo papasakota apie penkioliktą kartą Lietuvoje vykstančius metų knygų rinkimus, kurie skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais, populiarinti skaitymą kaip prasmingą veiklą.
 

Vaikai sužinojo, kad P. Norvila gimė Kaune 1985 metais, 2009 metais baigė ekonomikos magistrantūrą Vilniaus universitete. Autoriaus eilėraščiai ir proza spausdinami nuo 2004 metų, kūryba publikuota įvairioje kultūrinėje spaudoje, almanachuose. Skaitoma poezija įrašyta į 2013 m. ir 2015 m. „Poezijos pavasario“ almanachų kompaktines plokšteles. Eilėraščiai versti į anglų, italų, rusų kalbas. 

Jaunas keturių poezijos knygų suaugusiesiems autorius vaikų literatūroje debiutavo su smagia ir kiek ironiška paveikslėlių knyga „Strykt pastrykt!“, kuriai iliustracijas nupiešė Jurga Šulskytė, knygą išleido Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Knygelėje rašoma apie tai, kaip kiškį vieną dieną aplanko geniali idėja parašyti knygą. Ir parašo. Apie ką? Ogi apie save! Tačiau niekas kiškio darbo nevertina – meškai knygoje per mažai bičių ir medaus, lapei mados, voveraitei iš viso nepatinka knygos be paveikslėlių… Negi kiškio pastangos nueis šuniui ant uodegos, o gal jo knyga tiesiog dar nerado savo tikrųjų skaitytojų? Tai knyga apie literatūros pasaulio užkulisius, autorius ir skaitytojus užklumpančios problemos joje vaikams perteiktos linksmai ir suprantama forma.

Vaidinimas labai spalvingai ir įtaigiai perteikė knygelėje rašomus kiškio Stepono išgyvenimus, kai į knygos rašymą įsitraukia visi miško gyventojai, bet mintis, kad „jei galiu parašyti knygą aš, tai gali ir tu“ yra labai galinga ir įkvepianti, skatinanti mus visus nenuleisti rankų, susidūrus su pasitaikančiais sunkumais. Visus pakerėjo vaidinimas „Strykt pastrykt!”, jaunųjų aktorių įsijautimas į vaidmenis, perteikiama nuotaika ir išgyvenimai. Esame labai dėkingi vadovei Ilonai Viltrakienei už puikų reginį, emocijas energiją, visa tai pajutome, žiūrėdami jos sukurtą ir šauniai perteiktą improvizaciją, kuriai abejingų nebuvo.

Žiūrovams ir aktoriams dalijome skrajutes su informacija apie vaikų penketuko autorius, jų knygas ir raginome nepamiršti, kad už labiausiai patikusias knygas galima balsuoti iki 2020 m. vasario 14 d.

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Nuotraukos autorės

Programą įgyvendina