Skaitymo metai - Naujienos:Projektas „Vilnius skaito“ buria vilniečius skaitymo rekordui

Naujienos

2019-05-07
Projektas „Vilnius skaito“ buria vilniečius skaitymo rekordui


Projektas „Vilnius skaito“ gegužės 7 d. 18 val. kviečia visus mylinčius knygas prie Vilniaus geležinkelio stoties, kur šiuo metu yra įsikūrusi „Vilnius skaito“ & „Vilnius Connect“ skaitykla. Čia visi kartu skaitymui paruoštose vietose sieksime surinkti daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje Vilniaus mieste bei oficialiai užfiksuoti rekordą, parodydami visai Lietuvai, o gal net ir pasauliui, kad Vilnius yra skaitantis ir knygas mylintis miestas, o atsinaujinantis Stoties rajonas – bendruomeniškas ir atviras kultūrai.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Vilniaus geležinkelio stotyje ir jos prieigose įrengtose erdvėse sieksime rekordo, o po jo lauks susitikimai su mėgstamais rašytojais, rašančiais apie Vilnių – Dariumi Pocevičiumi, Sonata Šulce, Mariumi Marcinkevičiumi, savo kūrybą skaitys jaunoji poetų ir rašytojų karta – Lina Buividavičiūtė, Greta Ambrazaitė, Marijus Povilas Martynenko, Mantas Balakauskas, Jurga Tumasonytė. 

Debiutuojančios rašytojos Lauros Švedaitės knygos „Laiškai hipokampui“ trumpuosius, kultūrinių nuorodų, humoro, ironijos prisodrintus tekstus - laiškus iš popieriaus išgyvendins džiazo atlikėja, kompozitorė, pianistė Ieva Baranauskaitė.

Vaikai kviečiami į kūrybines paršelių ir karvių gaminimo dirbtuves su gražiausios knygos vaikams „Sivužas“ iliustratore Lina Dūdaite! O kad būtų dar smagiau, aktorė Daiva Rudytė paskaitys keletą naujų istorijų apie Paršelio ir karvės Adelaidos nuotykius.

Draugų kompanijos, mokymo įstaigos, organizacijos kviečiamos burtis ir su knyga atkeliauti į knygų mylėtojų šventę. Skaitymo rekordo dalyviai gaus specialų „Skaitymo rekordininko“ diplomą, antspaudą į atsineštą knygą ir galės įsiamžinti prie foto sienos – knygos, bei gauti savo nuotrauką atminimui. Visus renginio dalyvius vaišins „Merrild“ kava.

Renginio iniciatoriai: Lietuvos leidėjų asociacija, „Vilnius skaito“, „Vilnius Connect“, portalas „15min” ir Vilniaus miesto savivaldybė.

__________________________________

Žurnalistus maloniai kviečiame sudalyvauti rekordo fiksavime ir tapti šio įvykio liudininkais (gegužės 7 d. 18.00 val. prie Vilniaus geležinkelio stoties).

Daugiau informacijos apie renginį suteiks projekto „Vilnius skaito“ koordinatorė Jurga Mandrijauskaitė Tel. 865088878 arba el. p. muzu.bokstas@gmail.com

Rengėjų informacija

Programą įgyvendina