Skaitymo metai - Naujienos:Vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“

Naujienos

2022-09-09
Vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“


Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai.

Vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“ vėl kviečia burtis rudenėjančioj gaivoj ir pažinti penkių literatų ir penkių dailininkių kūrybą. Tradiciškai leidžiamas festivalio rinkinys, kuriame kartu su poezija, proza ir dramaturgija publikuojamos tapybos, tekstilės, grafikos kūrinių dokumentacijos.

Renginių programa rugsėjo 12–17 d. gausi ir keliaujanti ne tik po skirtingas Vilniaus vietas, bet ir Tauragę, Uteną, Ignaliną, o spalį persikels į virtualią IRGI galerijos erdvę.

Rugsėjo 12 d. 17 val. vyks festivalio atidarymas ir parodos pristatymas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10). Dalyvauja: literatai Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Paulius Aušra, Kornelija Mikalauskaitė, dailininkė Adelė Gančierė.

Rugsėjo 13 d. vyks skaitymai Vilniaus gimnazijose.

Rugsėjo 14 d. pirmoje dienos pusėje festivalio literatai dalyvaus dirbtuvėse, o 17.30 val. vyks renginys „Menų spaustuvės“ Infotekoje (Šiltadaržio g. 6). Dalyvauja: jaunieji literatai Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Paulius Aušra, Kornelija Mikalauskaitė, prozininkė Renata Šerelytė, poetai Mindaugas Valiukas ir Donatas Petrošius. Moderuoja Uršulė Toleikytė.

Rugsėjo 15 d. 17 val. festivalio skaitymai ir parodos atidarymas vyks Tauragės kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 3). Dalyvauja: Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Kornelija Mikalauskaitė.

Rugsėjo 16 d. festivalis dienai keliasi į Uteną, kur 11 val. vyks skaitymai Utenos Radijuje, 13 val. literatai kūryba dalinsis Dauniškio gimnazijoje, o 16 val. festivalio skaitymai vyks kavinėje „This.is.coffee“ (Maironio g. 8). Dalyvauja: Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Kornelija Mikalauskaitė. Vakaro renginys įvyks ir Ignalinos meno rezidencijoje.

Rugsėjo 17 d. 19 val. vyks festivalio uždarymas bare „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B). Dalyvauja: jaunieji literatai Linas Daugėla ir Kornelija Mikalauskaitė bei muzikantas Benas Matijošaitis. Skambės ir kitų festivalio literatų tekstai.

Festivalio parodas galima aplankyti rugsėjo 1–30 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (II a.) bei rugsėjo 8–30 d. Tauragės kultūros centre. Spalį virtuali paroda pasirodys IRGI galerijoje (www.irgigalerija.lt).

Festivalio parodoje nardoma tarp žmogiškų ir nežmogiškų būvio formų, tarp nepalaužiančio ir trapiojo laiko, tarp to, kas tikslu ir miglota, su žiupsneliu pasakų, kerėjimų ir praeities vėjų, lengvai kedenančių melsvas užuolaidas. Festivalio dailininkių grupė pasižymi tarpdiscipliniškumu ir atveria dar vieną žvilgsnį į jauną ir šiuolaikinę Lietuvos meno sceną. Dailininkės: Adelė Gančierė, Augustė Daškevičiūtė, Joana Kairienė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Lilija Gotautaitė; kuratorė Emilija Statinaitė.

Susipažinti su šių metų festivalio dalyviais ir daugiau informacijos rasti galite Literatūrinių slinkčių feisbuko paskyroje

Festivalio organizatorius asociacija SLINKTYS. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Programą įgyvendina