Skaitymo metai - Naujienos:Nuotoliniai mokymai „Bibliotekos erdvės, pritaikytos vaikams“

Naujienos

2021-10-20
Nuotoliniai mokymai „Bibliotekos erdvės, pritaikytos vaikams“


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Skaitymo skatinimo programą 2019–2024 metams. Vienas jos tikslų – organizuoti kultūros ir švietimo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą. Todėl Nacionalinė biblioteka nuolat rengia mokymus ir seminarus specialistams, dirbantiems vaikų ir paauglių ugdymo ir skaitybos srityse.

Spalio 27 d. 9.30 val. kviečiame dalyvauti nuotoliniuose mokymuose „Bibliotekos erdvės, pritaikytos vaikams“. Pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus lektoriai iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos ir Belgijos.

Sociologė Dalia Čiupailaitė-Višnevska kalbės apie tai, kaip galima įrengti bibliotekos erdves, kad jos taptų patrauklesnės vaikams ir geriau tenkintų skirtingo amžiaus vaikų grupių poreikius. Sioderteljės miesto bibliotekos direktorė Helena Gomér, remdamasi savo ilgamete darbo bibliotekose patirtimi, papasakos, kodėl norint paskatinti vaikus skaityti nebūtina visada pradėti nuo knygos ir kaip bibliotekas paversti vaikus įkvepiančia vieta. Latvijos atstovės Karina Pētersone (Latvijos nacionalinės bibliotekos paramos fondo direktorė, buvusi Latvijos Respublikos kultūros ministrė, vertėja, knygų autorė) ir Silvija Tretjakova (Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centro vadovė) kartu su kitais kolegomis pranešime pristatys, kaip ir kokiais principais remiantis buvo atnaujintos Latvijos nacionalinės bibliotekos erdvės. Ne pelno siekiančios organizacijos „Art Basics for Children“ (ABC) įkūrėjas ir meninės veiklos koordinatorius Gerhardas Jägeras sieks įkvėpti viešųjų bibliotekų ir švietimo srities darbuotojus įvairias erdves išnaudoti inovatyviai ir kūrybingai.

Pokalbius su lektoriais moderuos Justinas Vancevičius, literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas.

Mokymų nuoroda čia.

Programa.

Mokymai vyks lietuvių ir anglų kalbomis (su vertimu į lietuvių kalbą).

Mokymai atviri (registracija nevykdoma). Pažymėjimai nebus išduodami.

Skaitymo skatinimo programą koordinuoja ir įgyvendinimo stebėseną atlieka Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Pagrindiniai vykdytojai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos leidėjų asociacija ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Programą įgyvendina