Skaitymo metai - Naujienos:Knygos meno konkurso "Vilnius 2010" laureatai

Naujienos

2011-02-14
Knygos meno konkurso "Vilnius 2010" laureatai


Jau aštuonioliktus metus LR Kultūros ministerija skelbia Knygos meno konkurso nugalėtojus. Pagal Knygos meno ekspertų komisijos rekomendacijas, apdovanotos originaliausiai apipavidalintos ir nepriekaištingai atspausdintos 2010 metų knygos. Konkursui daugiau kaip 48 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai pateikė 148 knygas.

Pagrindinė Metų premija skirta Tomui Mrazauskui už Rūtos Janonienės knygos „Bernardinų bažnyčia ir konventas Vilniuje“ apipavidalinimą. 

Vilniaus dailės akademijos premija – Ernestui Šimkūnui už Kristinos Jokubavičienės „Tarp atėjimo ir išėjimo. Algis Kliševičius“ apipavidalinimą.

Dailininkų sąjungos premija – Broniui Leonavičiui už knygą „Bronius Leonavičius.  Knyginė grafika / plakatai / pašto ženklai / piešiniai / kaligrafinės kompozicijos ir objektai“.

Visi Knygos meno konkurso „Vilnius‘2010“ nugalėtojai.

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, kasmet organizuoja Knygos meno konkursą. Nuo 1993 m. kasmet rengiamo konkurso tikslas – išrinkti geriausias, meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo požiūriu, praėjusiais kalendoriniais metais Lietuvos leidyklų išleistas knygas; skatinti knygų dailininkus, leidėjus ir poligrafijos specialistus puoselėti Lietuvos knygos meną ir knygos kultūrą.

Knygos meno konkurse kiekvienais metais dalyvauja 20-60 leidėjų ir knygų dailininkų, kurie konkursui pateikia 90-200 knygų. Kultūros ministro įsakymu knygų, nugalėjusių konkurse, dailininkams skiriamos piniginės premijos ir diplomai: pagrindinė Metų premija (40 BSI) ir po vieną premiją kiekvienoje teminėje grupėje (šešios premijos po 20 BSI). Kiekvienoje teminėje grupėje ne daugiau kaip dar dviejų knygų dailininkai apdovanojami diplomais. Atskiras premijas skiria Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija.

Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją

Programą įgyvendina