Skaitymo metai - Laima Vincė. „Vaiduoklė svetainėje“

Laima Vincė. „Vaiduoklė svetainėje“

 
Vaiduoklė svetainėje: apysaka / Laima Vincė; iš anglų kalbos vertė Vida Bėkštienė; iliustravo Aida Janonytė. - Vilnius: Gimtasis žodis, 2007. - 220 p.  - ISBN 978-9955-16-178-3
Poetė, rašytoja, vertėja Laima Sruoginis gimė JAV lietuvių šeimoje. Jos tėvelis buvo karo pabėgėlis, mama - prieškarinės Lietuvos konsulo Niujorke Aniceto Simučio duktė. Pirmą kartą Laima Vincė atvažiavo į Lietuvą 1982-aisiais, būdama šešiolikos. Ji yra baigusi anglų ir vokiečių literatūrą Rutgerso universitete, apgynusi kūrybinio rašymo magistro laipsnį Niujorko Kolumbijos universitete. Dabar dėsto kūrybinį rašymą Meino universitete. Už savo kūrybą yra pelniusi ne vieną Amerikos valstybinį apdovanojimą.

Kurti apysaką „Vaiduoklė svetainėje“ rašytojai padėjo trys jos vaikai: Aurimas, Dainius ir Saulė.

Devynmetė Hana gyvena šimto metų name Meino valstijoje, saloje, kuri pasiekiama tik keltu ir kurioje, beje, jau dešimt metų gyvena ir pati autorė. Vieną naktį svetainėje Hana išvysta vaiduoklę. Si tvirtina kadaise buvusi operos žvaigždė ir papasakoja, kad svetainės tapetų rožėse įsikūrę kiti operos solistai, taip pat visas orkestras. Mat seniai seniai čia buvęs operos artistų pensionas. Hana nori, kad jos namo istoriją sužinotų visa klasė, o ypač tas peštukas Natanielis. Tačiau kaip jiems įrodyti, kad name yra vaiduoklių?
Atgal

Organizatoriai

Partneris