Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas „Man Booker“ premijos laureatas

Naujienos

2018-10-17
Paskelbtas „Man Booker“ premijos laureatas


Prestižine vadinamą „Man Booker“ literatūrinę premiją, teikiamą jau penkiasdešimtąjį kartą, šiemet laimėjo rašytoja iš Šiaurės Airijos Anna Burns ir jos romanas „Milkman“. Autorei be įvertinimo, kuris gerokai padidins romano pardavimus, taip pat atiteko ir 50 tūkst. svarų piniginis prizas.

Tai trečioji 56-erių A. Burns knyga ir pirmasis svarbus apdovanojimas. Autorė knygoje „Milkman“ pasakoja apie trapios sielos merginą, kuri patiria seksualinę prievartą.

„Man Booker“ laureatė išrinkta iš trumpojo šešių kūrinių sąrašo, kuris buvo sudarytas iš ilgojo sąrašo.

Į trumpąjį sąrašą pateko: Anna Burns (UK) „Milkman“; Esi Edugyan (Canada) „Washington Black“, Daisy Johnson (UK) „Everything Under“, Rachel Kushner (USA) „The Mars Room“, Richard Powers (USA) „The Overstory“ ir Robin Robertson (UK) „The Long Take“.

Šie šeši trumpojo sąrašo kūriniai išrinkti iš ilgojo sąrašo, kurį sudarė 13 knygų, o pastarosios buvo išrinktos iš sąrašo, kurį sudarė 171 kūrinys.

„Man Booker“ premija įsteigta 1969 m. ir teikiama kasmet už Didžiojoje Britanijoje išleistą knygą anglų kalba. Ją sudaro atminimo prizas ir 50 tūkst. svarų. Šis apdovanojimas laikomas vienu iš garbingiausių literatūros apdovanojimų pasaulyje. Tiek laimėtojui, tiek išrinktiems į trumpąjį sąrašą autoriams garantuojama šlovė ir knygų pardavimo augimas. 

Programą įgyvendina