Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2009 m. Jotvingio ir Jaunojo Jotvingio premijų laureatai

Naujienos

2009-10-05
Paskelbti 2009 m. Jotvingio ir Jaunojo Jotvingio premijų laureatai


Spalio 4 d., šeštadienį, Druskininkuose iškilmingai paskelbti XX tarptautinio literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ Jotvingio ir Jaunojo Jotvingio premijų laureatai.

Garbingas Jotvingio titulas ir piniginė premija šiemet atiteko poetui ir literatūros kritikui Valdemarui Kukului už poezijos rinktinę „Mūsų šitie dangūs“. Jaunojo Jotvingio apdovanojimu ir premija pagerbta poetė, prozininkė ir eseistė Giedrė Kazlauskaitė už eilėraščių knygą „Heterų dainos“.

Jotvingio premijos laureatas Valdemaras Kukulas yra išleidęs trylika knygų, iš kurių devynios - poezijos. Kūrėjas 2000 m. apdovanotas Lietuvos rašytojų sąjungos premija už knygą „Aštuoni gėli vakarai“, o 2007 m. - Antano Miškinio premija už knygą „Judas taipogi danguj“.

Jaunojo Jotvingio apdovanojimu pagerbta Giedrė Kazlauskaitė yra dviejų  knygų bei daugelio esė publikacijų žiniasklaidoje autorė. G. Kazlauskaitė 2006 m. apdovanota prizu už Alytaus „Imbiero vakarų“ literatūriniame festivalyje perskaitytą „geriausią neprivalomų skaitymų tekstą“. 

Jotvingio ir Jaunojo Jotvingio premijos teikiamos kasmet festivalio "Poetinis Druskininkų ruduo" metu. Jotvingio premija teikiama nuo 1990 m. 1998-2005 m. Poetinio Druskininkų rudens premija teikiama už geriausią metų poetinį debiutą. Nuo 2006 m. Jaunojo Jotvingio premija skiriama jauniems poetams (≤35m.), išleidusiems geriausią poezijos knygą per pastaruosius dvejus metus.

Pernai Jotvingio titulas atiteko Aidui Marčėnui už eilėraščių knygą "Šokiai", Jaunojo Jotvingio premija 2008 m. apdovanotas Dainius Gintalas už poezijos knygą "Boa".

Programą įgyvendina