Skaitymo metai - Naujienos:Į Bolonijos knygų mugės trumpąjį iliustruotojų sąrašą pateko keturios menininkės iš Lietuvos

Naujienos

2022-01-12
Į Bolonijos knygų mugės trumpąjį iliustruotojų sąrašą pateko keturios menininkės iš Lietuvos


Bolonijos vaikų knygų mugė paskelbė trumpąjį iliustratorių sąrašą. Į jį pateko ir keturios menininkės iš Lietuvos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narės: Ieva Babilaitė, Agnė Kananaitienė, Aušra Kiudulaitė ir Monika Vaicenavičienė.

Bolonijos vaikų knygų mugės 55-oji iliustruotojų paroda iš viso sulaukė 3 873 menininkų iš 92 šalių (3 460 grožinės literatūros ir 413 negrožinės literatūros kūrinių) paraiškų, iš kurių buvo atrinkta 318 finalistų.

Nuo 1967 m. organizuojamoje parodoje pristatomi vaikų knygų menininkai iš įvairių pasaulio šalių, čia kasmet koncentruojasi viso pasaulio vaikų knygų dailės tendencijos ir mados.

Bolonijos vaikų knygų mugė – vienas pagrindinių tarptautinių renginių, skirtų vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms. Į ją kasmet keturioms dienoms susirenka leidėjai, knygų autoriai ir iliustruotojai, literatūros agentai ir kt. iš viso pasaulio. Tarp analogiškų tarptautinio pobūdžio renginių Bolonijos vaikų knygų mugė yra itin vertinama dėl koncentruotos tikslinės grupės bei suteikiamų įvairių galimybių iliustratoriams, leidybos specialistams, taip pat organizacijoms ir asmenims, siekiantiems užmegzti verslo santykius bei plėtoti savo šalies kultūrą. Ši mugė kasmet sutraukia apie 1500 dalyvių, 30 000 leidybos profesionalų iš daugiau nei 100 šalių.

2020 metais Bolonijos knygų mugė neįvyko dėl prasidėjusios pandemijos, 2021 metais buvo organizuota nuotoliniu būdu.

Šiemet knygų mugė vyks jau 59-ąjį kartą ir tikimasi susitikti gyvai kovo 21–24 dienomis Bolonijoje.

Programą įgyvendina