Skaitymo metai - Naujienos:Kristinos Sabaliauskaitės „Petro Imperatorė II“ Estijoje išrinkta „Metų knyga“

Naujienos

2022-11-18
Kristinos Sabaliauskaitės „Petro Imperatorė II“ Estijoje išrinkta „Metų knyga“


Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė II“ (est. „Peetri keisrinna II“) Estijoje išrinkta „Metų knyga 2022“ grožinių verstinių knygų kategorijoje.

Knygą į estų kalba vertė Tiina Kattel , išleido Estijos leidyklos „Varrak“.

„Metų knyga“ išrinkta iš finalinio knygų trejetuko, kurį, be K. Sabaliauskaitės „Petro imperatorės II“, sudarė dar dvi prancūzų rašytojų knygos: Jonathan Littell „Eumeniidid“ ir Valérie Perrin „Lilledele värsket vett“ („Vanduo kapinių gėlėms“).

„Metų knygos“ rinkimuose dalyvavo visos knygos, išleistos Estijoje nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. rugpjūčio mėn. – iš viso daugiau nei 2000 knygų. Jas vertino komisija, kurią sudarė beveik 100 literatūros ir žiniasklaidos atstovų iš visos Estijos – bibliotekininkai, rašytojai, Kultūros ministras, knygų kūrėjai ir kt.

Vertinimo komisija savo favoritus rinko šešiose skirtingose kategorijose: geriausia estų autoriaus grožinė knyga, geriausia estų autoriaus negrožinė knyga, geriausia estų autoriaus knyga vaikams ir jaunimui, geriausia grožinė verstinė knyga, geriausia negrožinė verstinė knyga ir geriausia verstinė knyga vaikams ir jaunimui.

Į finalinį trejetuką geriausių verstinių knygų vaikams ir jaunimui kategorijoje taip pat buvo išrinkta ir viena lietuvių autorių knyga – Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ (est. „Siberi haiku“, vertė Tiina Kattel).

„Metų knygos“ rinkimuose buvo renkama ir žmonių mėgstamiausia knyga, kurią renkant galėjo dalyvauti visi skaitytojai, už savo mėgstamiausią knygą balsuodami internetu.

Visų kategorijų nugalėtojai buvo paskelbti lapkričio 17 dieną.

Naują kasmetinį literatūros apdovanojimą „Metų knyga“ rugsėjo mėnesį paskelbė seniausias Estijos knygynas „Rahva Raamat“, šiemet švenčiantis 110-ąjį gimtadienį. Knygynas šių metų Londono knygų mugėje buvo išrinktas geriausiu pasaulio knygynu.

Programą įgyvendina