Skaitymo metai - Naujienos:Perskaityk eiliuotą knygą: knygų rekomendacijas pristato Dainius Gintalas

Naujienos

2020-06-18
Perskaityk eiliuotą knygą: knygų rekomendacijas pristato Dainius Gintalas


Turbūt girdėjote apie skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ (www.vasarasuknyga.lt), kurį jau penkerius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.

Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami dalyvauti skaitymo iššūkyje – per vasarą perskaityti 5 pasirinktas knygas pagal siūlomas temas: vieną knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; vieną, kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą; knygą apie draugystę ir vieną eiliuotą knygą.

Kad vaikams ir jaunimui būtų lengviau išsirinkti, kokias knygas skaityti kiekviena iš šių temų, Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai siūlomoms temoms sudarys rekomenduojamų knygų sąrašus: juose bus siūlomos knygos tiek mažesniems, tiek didesniems skaitytojams. O jei išsirinkti iš sąrašo būtų sunku, pakviesime kelis Lietuvos vaikų rašytojus išsirinkti po kelias knygas iš sudarytų sąrašų ir pristatyti savo favorites vaizdo įrašų metu.

Kas savaitę nuo birželio 17 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka dalinsis vienai iš skaitymo iššūkio temų skirtu sąrašu ir vaizdo įrašu. Šiandien skelbiame pirmąjį knygų sąrašą – eiliuotų knygų rekomendacijas.
Sąrašą atsisiųsti galite čia.
 
Taip pat kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame iš sąrašo išsirinktas knygas pristato poetas Dainius Gintalas, 2019 m. išleidęs savo pirmąją labai nuotaikingą eilėraščių knygą vaikams „Duokit kelią begemotui!!!“. Ji buvo nominuota Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus „Geriausių 2019 metų vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų“ premijai už reikšmingiausią metų debiutą.

Tarp D. Gintalo rekomenduojamų knygų – tiek lietuvių, tiek užsienio rašytojų kūriniai. Mažesniesiems skaitytojams jis siūlo susipažinti su Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiais „Maži eilėraščiai mažiems“ (knygą iliustravo Rasa Jančiauskaitė) bei jau klasika tapusia Julios Donaldson ir Axelio Schefflerio paveikslėlių knyga „Grufas“. Vyresniesiems skaitytojams poetas rekomenduoja paskaityti Juozo Erlicko poezijos rinkinį „Bobutė iš Paryžiaus, arba Lakštingala Zarasuose“ bei Margaret Wild knygą „Užkeiktoji“. Be sąraše minimų knygų, D. Gintalas taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį į neseniai pasirodžiusį Vainiaus Bako poezijos vaikams rinkinį „Ką manė kamanė“.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=S-xBUPJZLUA

Akcija „Vasara su knyga“ – Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano dalis.


 Parengė Vaikų ir jaunimo literatūros departamento
 Kultūrinės edukacijos skyriaus
 
Vyriausioji kultūros projektų vadovė
 
Ieva Šakelaitė
 

Programą įgyvendina