Skaitymo metai - Naujienos:Literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“ apdovanojimai

Naujienos

2011-10-10
Literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“ apdovanojimai


Šių metų spalio 5-10 dienomis vyko XXII-asis tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“. Surengtoje diskusijoje kalbėta tema „O kas nėra poezija?“, geriausius kūrinius skaitė kviestiniai autoriai iš užsienio ir lietuvių poetai, atidarytos kūrėjų fotografijos ir tapybos parodos, organizuoti alternatyvieji skaitymai, pristatyti metų poezijos leidiniai, veikė kūrybinė studija, buvo surengtas „Nepoetinių dirbinių“ aukcionas.

Šiemet pagrindinis festivalio apdovanojimas – Jotvingių premija – atiteko poetui, vertėjui eseistui, dailės kritikui Alfonsui Andriuškevičiui už knygą „Vėlyvieji tekstai“. Tai vienuoliktoji A. Andriuškevičiaus knyga, kurioje skelbiami naujausi eilėraščiai, esė ir Rytų poezijos vertimai.

Jaunojo jotvingio premija paskirta poetui ir vertėjui Mariui Burokui už eilėraščių rinkinį „Išmokau nebūti“. Tai – trečioji šio talentingo kūrėjo knyga, kurioje, kaip teigia jis pats, „eilėraščiai susidėliojo į gan asmenišką gyvenimo su visa neviltim, grožiu, meile ir neapykanta kroniką“.

Vieno anoniminio eilėraščio konkurso laureatais tapo Jurgita Jasponytė, Sara Poisson ir Vladas Braziūnas.

Teminio eilėraščio konkurso „Jei nebūčiau poetas, būčiau...“ nugalėtojais tapo Kornelijus Platelis, Dainius Dirgėla ir Gražina Viktorija Petrošienė. Nerimtojo eilėraščio – limeriko – konkurse laimėjo Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis ir Kęstutis Navakas.

2010-aisiais tradicinė Jotvingių premija skirta rašytojai, literatūrologei, Nacionalinės ir Santarvės premijų laureatei Viktorijai Daujotytei už poezijos knygą „Balsai ūkuose“ ir už monografijas apie poetus Joną Strielkūną, Juditą Vaičiūnaitę ir Sigitą Gedą.

Programą įgyvendina