Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos autorių knyga – tarp geriausių 2020 m. Estijoje išleistų knygų vaikams

Naujienos

2021-03-15
Lietuvos autorių knyga – tarp geriausių 2020 m. Estijoje išleistų knygų vaikams


Šių metų kovo 4 d. Estijos Vaiko gerovės asociacija ir Estijos vaikų literatūros centras paskelbė geriausias 2020 metais išleistas vaikų ir jaunimo knygas.

Estijos vaikų literatūros ekspertai iš viso atrinko 782  knygas, iš kurių 193 – originaliosios literatūros knygos ir 589 – verstinės. Iš šio sąrašo buvo atrinkta 16 kūrinių vaikams (8 mažesniesiems vaikams ir 8 vyresniesiems vaikams) ir 7 jaunimui. Už savo favoritą balsavo jaunieji skaitytojai.

Tarp geriausių atrinktų aštuonių kūrinių kategorijoje „Mažesniems vaikams“ pateko Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės knyga „Sivužas“ (išleido „Tikra knyga“, 2018). Knygą į estų kalbą išvertė Tiiu Sandrak, išleido leidykla „Hea Lugu“.

Knygas vertino Estijos vaikų literatūros centro, Estijos skaitymo asociacijos, Estijos jaunimo literatūros asociacijos ir Estijos bibliotekininkų asociacijos ekspertai, kurių kasdieninė veikla susijusi su vaikų literatūra.

Atrinktos knygos paženklinamos specialiais informaciniais lipdukais, išleidžiami plakatai, taip atkreipiamas skaitytojų dėmesys į vertingą literatūrą.

Programą įgyvendina