Skaitymo metai - Naujienos:Literatūrinė I. Simonaitytės premija įteikta Domui Kaunui

Naujienos

2019-01-24
Literatūrinė I. Simonaitytės premija įteikta Domui Kaunui


Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekoje literatūrinė I. Simonaitytės premija įteikta knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui, kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui už parengtą ir išleistą atsiminimų knygą „Aš esu Etmės Evė“ ir nenuilstamą bei vaisinga veikla liudijamą meilę Klaipėdos kraštui.

Knygą „Aš esu Etmės Evė“ (Akademinė leidyba, 2017) sudaro Vilniaus universiteto profesoriaus D. Kauno 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie I. Simonaitytės gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje taip pat skelbiamos archyvinės nuotraukos ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves pralenkusios garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.

Ieva Simonaitytė (1897–1978) ‒ viena žymiausių XX a. lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jame gyvenančių lietuvių etninį savitumą.

Literatūrinė I. Simonaitytės premija teikiama už darbus, susijusius su Klaipėdos krašto, Mažosios Lietuvos tyrinėjimais, taip pat pagerbiančius I. Simonaitytės kūrybą ir atminimą.

Prof. D. Kaunas šią premiją pelno antrą kartą. Pirmą kartą mokslininkas ja buvo apdovanotas 1998 m. už knygas „Klaipėdiškė“ ir „Mažosios Lietuvos knyga“.

Šių metų I. Simonaitytės literatūrinei premijai pelnyti, be prof. D. Kauno leidinio, buvo pristatyta dar vienuolika knygų.

Premija buvo teikiama jau 33-ąjį kartą. Anksčiau premijos laureatais yra tapę rašytojai Rimantas Černiauskas, Vytautas Brencius, Romas Sadauskas, literatūrologas Vytautas Kubilius ir kt.
 

Programą įgyvendina