Skaitymo metai - Naujienos:Akcija „Lietuva skaito“ viršijo visus lūkesčius!

Naujienos

2019-05-09
Akcija „Lietuva skaito“ viršijo visus lūkesčius!


Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, jau penktąkart įvyko Lietuvos leidėjų asociacijos inicijuota ir drauge su partneriais – Lietuvos spaustuvininkų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija – įgyvendinta akcija „Lietuva skaito!“.

Pirmą kartą ši akcija vyko taip masiškai ir pritraukė daugybę žmonių visoje Lietuvoje. Susitikimai su vaikų ir jaunimo rašytojais bei dailininkais Daina Opolskaite, Tomu Dirgėla, Kristina Gudonyte, Dariumi Rekiu, Virgiu Šidlausku, Ilona Ežerinyte, Rebeka Una, Kotryna Zyle, Ieva Babilaite ir kitais vyko Šiauliuose, Panevėžyje, Šalčininkuose, Šilalėje, Anykščiuose, Kretingoje, Birštone, Zarasuose ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Šiemet buvo kviečiama ne tik į susitikimus su rašytojais, tačiau ir patiems kūrybingai švęsti šią dieną. Į Lietuvos leidėjų asociacijos kvietimą atsiliepė ne tik bibliotekos ir mokyklos, bet ir bendruomenės. Jurbarko rajone vyko renginys „Devynios skaitymo stotelės“, kurio metu skaitymai vyko Panemunės gyvenvietėse ir pilyse. Raseiniuose vyko visos dienos knygos šventė „Skambėk, lietuviškas žodi“. Ant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos laiptų vienu metu 370 pradinių klasių mokinių skaitė Mažvydo „Katekizmo“ prakalbą. Jonavoje miesto gyventojai rinkosi drauge skaityti Grigorijaus Kanovičiaus „Miestelio romansą“. Visus renginius lydėjo geros emocijos ir puiki nuotaika – ši diena įrodė, jog skaitymas žmones vienija.

Skaitymo vienoje vietoje rekordo siekė visa Lietuva, prie jo prisijungė apie 5000 žmonių visoje Lietuvoje. Mokyklos buvo aktyviausios, prie akcijos prisijungė Karalienės Mortos mokyklos visuose miestuose, daugybė darželių ir bibliotekų. Daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių – net 807 – surinko Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla, Panevėžio „Vilties“ progimnazija surinko 760 žmonių.

Vilniaus renginyje, kurį Lietuvos leidėjų asociacija organizavo drauge su „Vilnius Connect“ ir „Vilnius skaito“ skaitykla, aktyviai dalyvavo ne tik knygų autoriai, bet ir pačios leidyklos – pastiprinimo siekiant rekordo sulaukta iš leidyklų „Alma littera“ ir „Tikra knyga“ komandų.

Lietuvos leidėjų asociacija drauge su Vilniaus klubu organizuoja Vilniaus klubo premiją, tad Geležinkelio stotyje vyko ir įdomi diskusija su rašytojais, rašančiais apie Vilnių. Diskusijoje dalyvavo Marius Marcinkevičius (leidykla „Alma littera“), Darius Pocevičius (leidykla „Kitos knygos“) ir Sonata Šulcė (leidykla „Tyto alba“). Diskusiją moderavo istorikas ir rašytojas Aurimas Švedas, kuris taip pat buvo ir praėjusių metų Vilniaus klubo premijos komisijos narys.

Lietuvos leidėjų asociacijos veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos leidėjų asociacijos informacija

Programą įgyvendina