Skaitymo metai - Naujienos:2020 m. spalio 11 d. – 80-asis Mamulės Mū tėčio gimtadienis

Naujienos

2020-10-09
2020 m. spalio 11 d. – 80-asis Mamulės Mū tėčio gimtadienis


Tomasas Wieslanderis (1940 m. spalio 11 d.–1996 m. kovo 15 d.) – švedų kompozitorius, vaikų knygų autorius ir iliustruotojas, kuriam šių metų spalio 11 d. būtų sukakę 80 metų. Lietuvos ir pasaulio skaitytojams kūrėjas pažįstamas kaip pirmųjų knygų apie linksmąją Mamulę Mū bendraautoris.

Tą pačią Mamulę Mū, kuri, lydima savo išmintingosios draugės Varnos, mėgsta laipioti po medžius, čiuožinėti ledrogėmis, šokti, plaukioti ir veikti visus kitus dalykus, kuriuos paprastai veikia karvės. Na, iš tiesų, neveikia, todėl, matyt, Mamulė Mū ir tapo tokia įžymi.

T. Wieslanderio kūrybinis kelias prasidėjo 8-ajame deš. Drauge su keliomis kitomis šeimomis gyvendami Dalarnoje įsikūrusiame kolektyve, Tomas ir jo žmona Jujja Wieslander nuolatos buvo apsupti būrio vaikų. Vaikų vaizduotės įkvėpti, Wieslanderiai savo ir vaikų džiaugsmui ėmėsi kurti vaikams skirtus pasakojimus, skaičiuotes ir dainas, kol kūrinių susikaupė tiek daug, kad kilo noras jais pasidalyti su platesne publika – tuomet pora nuvyko į vieną radijo stotį Stokholme, kur pristatė savo sukurtas dainas.

Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/2020-m-spalio-11-d-80-asis-mamules-mu-tecio-gimtadienis/

Programą įgyvendina