Skaitymo metai - Naujienos:Į 2022 m. IBBY Garbės sąrašą įtraukti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos

Naujienos

2022-09-12
Į 2022 m. IBBY Garbės sąrašą įtraukti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos

 


Rugsėjo 5–8 dienomis Malaizijoje vykusiame 38-ajame pasauliniame IBBY (International Board on Books for Young People) kongrese paskelbtas 2022 m. IBBY Garbės sąrašas.

Į šį sąrašą pateko 163 kūrėjai iš 53 šalių. Rašytojų grupėje įrašyti 63 kūrėjai, iliustruotojų grupėje – 52, vertėjų grupėje – 48.

Į 2022 m. IBBY Garbės sąrašą įrašyti ir trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos:

  • rašytojų grupėje – Marius Marcinkevičius už knygą „Akmenėlis“; nupiešė Inga Dagilė, išleido „Tikra knyga“, 2020;
  • iliustruotojų grupėje – Monika Vaicenavičienė už knygos „Kas yra upė?“ iliustracijas; išleido „Tikra knyga“, 2019;
  • vertėjų grupėje – Alvyda Gaivenienė už Majos Lunde knygos „Sniego sesė“ vertimą iš norvegų kalbos; išleido „Tyto alba“, 2019.

Malaizijos IBBY skyrius sukūrė virtualią 2022 m. IBBY Garbės sąrašo knygų parodą, kurią galima pažiūrėti čia.

IBBY Garbės sąrašas (IBBY Honour List) – nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, parašytos per pastaruosius trejus metus. Knygos pristatomos trijose kategorijose – rašytojų, dailininkų-iliustruotojų bei vertėjų ir jau be tolesnės atrankos patenka į IBBY Garbės sąrašą. Lietuvos kandidatus į šį sąrašą teikia IBBY Lietuvos skyrius.

Iliustruotas, anotuotas knygų sąrašas su glausta informacija apie autorius yra išleidžiamas atskiru leidiniu, o laureatams IBBY kongresų metu įteikiami diplomai. 2022 m. IBBY Garbės sąrašo leidinį atsisiųsti galima čia.

IBBY Garbės sąrašas rengiamas kas dvejus metus, juo pagerbiami vaikų knygų rašytojai, iliustruotojai ir vertėjai iš IBBY šalių narių. Šis apdovanojimas įsteigtas kartu su Hanso Christiano Anderseno apdovanojimu – 1956 m.

Į IBBY Garbės sąrašą jau įtraukta nemažai vaikų knygų kūrėjų iš Lietuvos. Tai rašytojai Jurga Vilė, Ilona Ežerinytė, Gendrutis Morkūnas, Vytautė Žilinskaitė ir kt.; iliustruotojai Lina Dūdaitė, Aušra Kiudulaitė, Ieva Babilaitė, Birutė Žilytė, Kęstutis kasparavičius ir kt.; vertėjai Rūta Jonynaitė, Viltaras Alksnėnas, Adomas Druktenis, Eugenija Stravinskienė ir kt.

Visus lietuvių vaikų knygų kūrėjus, įrašytus į IBBY Garbės sąrašą, rasite čia.

Programą įgyvendina