Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinyje

Naujienos

2018-02-08
Metų knygos rinkimai Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinyje


Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Panevėžio padalinys jau keleri metai dalyvauja Metų knygos rinkimų akcijoje. Šiais metais renginių ciklą, skirtą akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“, pradėjome  skaitymais.

Sausio 18 dieną bibliotekoje viešėjo Panevėžio jaunimo klubas „Interact“. Klubo nariai – moksleiviai iš įvairių Panevėžio mokyklų – paruošė skaitymų ir muzikos programą. Šio klubo skaitymai bibliotekoje – tradiciniai, jau trečią kartą džiugina padalinio skaitytojus meniniais skaitymais. Buvo ne tik skaitomos knygų ištraukos, bet ir pristatyti knygų autoriai, knygų tematika. Tarp skaitymų buvo įterpiamos muzikinės pauzės – klausėmės dainų, pritariant gitaros garsams. Graži literatūrinė muzikinė popietė buvo ir kvapni: „Interact“ klubas visus vaišino mandarinais.
 


„Nes gyventi yra smagu“ – taip pasakė Daivos Čepauskaitės pjesės „Pupos“ herojus 87 metų Alfonsas. Ir tikrai buvo smagu – sausio 25 dieną LAB Panevėžio padalinyje galėjome pasidžiaugti  Liūdynės kultūros centro dramos studijos „Diemedis“ teatralizuotu  pjesės „Pupos“ skaitymu. Dramos studijos vadovė Kristina Šimonytė-Christensen subūrė entuziastus ir puikiu reginiu pradžiugino žiūrovus. Tragikomiškos pjesės herojai, penkiasdešimt metų kartu nugyvenę sutuoktiniai, užstrigo lifte. Pasibarę, pasipykę, negalėdami vienas nuo kito nusisukti, tiesiog išsikalbėjo – išsipasakojo ilgai saugotas  paslaptis, vadino vienas kitą vardu, prisiminė kas buvo gražu. Pjesės tema šiandien aktuali visiems – kai pamirštami geri žodžiai, kai nuolatinį skubėjimą dažnai lydi abejingumas ir nesusipratimai. Puikiai režisuota pjesė tęsė renginių, skirtų akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“, ciklą.
 


Vasario 1-ąją LAB Panevėžio padalinyje įvyko literatūrinė popietė, kurioje padalinio skaitytojai išrinko Metų knygą. Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė papasakojo apie nominuotų akcijoje knygų autorius, trumpai pristatė knygų siužetus, skaitė ištraukas.  Daug emocijų sukėlė skaitoma ištrauka iš Rimanto Kmitos knygos „Pietinia kronikas“. Rašytojas sukūrė ryškų praeito šimtmečio paskutiniojo dešimtmečio paveikslą. Šiaulių tarme parašyta knyga tarsi laiko mašina nukelia į 1993-iuosius. Ir negali likti abejingas – tai buvo audringi laikai. Šią knygą popietės dalyviai išrinko Metų knyga. Be balsų neliko ir kitos knygos nominantės. Bet kadangi balsų skaičius ribotas, teko rinktis už kurią balsuoti.

Rinkdami geriausią knygą, daug kalbėjome, svarstėme, aptarėme knygose vaizduojamus laikus, problemas.

Danguolė Paliulienė,
 Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinio bibliotekininkė

Programą įgyvendina