Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiame dalyvauti akcijoje „Pasakojame istorijas“

Naujienos

2021-09-07
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Pasakojame istorijas“


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kviečia bibliotekininkus iš visos Lietuvos dalyvauti akcijoje „Pasakojame istorijas“. Šis projektas – Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti kelti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją.

Akcijos „Pasakojame istorijas“ tikslas – paskatinti visos Lietuvos bibliotekas įsitraukti ir aktyviai kviesti moksleivius į edukacinius istorijų pasakojimo užsiėmimus, kuo daugiau vaikų ir jaunimo supažindinti su istorijų pasakojimo tradicijomis, įtaigiu ir kūrybišku pasakojimo menu.

Kviečiame Lietuvos bibliotekas dalyvauti akcijoje rugsėjo 6–30 d. ir savo miesto moksleiviams rengti edukacinius istorijų pasakojimo užsiėmimus. Bibliotekos yra puiki erdvė istorijų pasakojimo tradicijoms skleistis ir gyvuoti – kurkime šias tradicijas!

Aktyviausios akcijos dalyvės bibliotekos bus apdovanotos prizais. Dalinkitės istorijų pasakojimo edukacijų nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir prie įrašo nepamirškite pridėti grotažymės #PasakojameIstorijas, o mes atrinksime pačias aktyviausias bibliotekas ir su jomis susisieksime.

Akcijos metu pasidalinsime birželio 16–17 d. vykusių nuotolinių mokymų „Pasakojame istorijas 2021“ vaizdo įrašais, kuriuose istorijų pasakojimo profesionalai skaitė teorinius ir praktinius pranešimus. Kiekvieną rugsėjo antradienį pasidalinsime paskaitos vaizdo įrašu: Mildos Varnauskaitės, Daivos Ivanauskaitės, Gražinos Kadžytės ir Saulės Degutytės. Taip pat kviesime moksleivius dalyvauti istorijų pasakojimo dirbtuvėse. Daugiau informacijos jau netrukus. Sekite naujienas!

Įkvėpimui dalinamės keliomis mokymų „Pasakojame istorijas 2021“ lektorių rekomendacijomis. Šiuose vaizdo įrašuose užsienio pasakojimo meno profesionalai dalinasi savo žiniomis apie istorijų pasakojimo metodą (angl. storytelling). Vaizdo įrašai – anglų kalba.

„Pasakojame istorijas 2021“ mokymų lektoriai rekomenduoja:

 

Jeigu turite klausimų, galite kreiptis el. paštu: grupems@lnb.lt

Programą įgyvendina