Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiame skaityti knygas neišeinant iš namų!

Naujienos

2020-03-20
Kviečiame skaityti knygas neišeinant iš namų!

Portale ibiblioteka.lt knygas gali skaityti kiekvienas, turintis LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Kviečiame pasižvalgyti po virtualias lentynas ir atrasti sau patinkančią knygą.

Apie šį portalą daugiau informacijos rasite: Elektroninių knygų skaitymas.

Jūsų dėmesiui – įdomiausios portalo ibiblioteka.lt knygos politikos ir istorijos temomis.


Bob Woodward „Baimė: Trumpas Baltuosiuose rūmuose“

Knygoje atskleistos precedento neturinčios detalės iš uždaro Baltųjų rūmų gyvenimo. Perskaitę suprasite, kaip gimsta labai netikėti, prieštaringai vertinami dabartinio JAV prezidento sprendimai užsienio ir vidaus politikos klausimais. Tiriamosios žurnalistikos legenda vadinamas autorius cituoja dešimtis slapta gautų artimiausios Donaldo Trumpo aplinkos žmonių liudijimų, šimtus valandų interviu, asmeninių dienoraščių įrašų ir įvairių dokumentų.


Yuval Noah Harari „21 pamoka XXI amžiui“

Knygoje dėmesys sutelktas į svarbiausius dabarties klausimus. Kokius didžiausius iššūkius ir galimybes kelia šiuolaikybė? Į ką būtina atkreipti dėmesį? Siekdamas užčiuopti šiuolaikinio pasaulio pulsą, autorius narplioja esminius dabar vykstančius politinius, technologinius ir socialinius procesus, atskleidžia, kokią įtaką jie daro žmonėms visame pasaulyje. Suprantamai pristatydamas dabarties uždavinius, Y. N. Harari kviečia skaitytoją iš naujo apsvarstyti savo vertybes ir pareigas XXI amžiaus pasaulyje, pilname triukšmo ir netikrumo.


Gediminas Kulikauskas „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“

Naujas skaitytojų pamėgtos knygos leidimas, gausiai papildytas dar neskelbta medžiaga. Vienuolikoje istorijų atsiskleidžia Pirmosios Lietuvos Respublikos pasaulis – spalvingas, nepaprastai įdomus ir keistas. Pasitelkiant daugybę faktų ir autentiškų fotografijų piešiama tarpukario Lietuva. Šioje kasdienybės istorijoje – daug pasakojimų apie žmones ir komiškus, o kartais didvyriškus poelgius ir įvykius, kurie nebūtinai pateko į „didžiosios istorijos“ puslapius.


Zita Čepaitė „Emigrantės dienoraštis“

Autorė knygoje kalba apie emigracijos patirtį Anglijoje. Jai pačiai teko pereiti visas kliūtis, su kuriomis susiduria kiekvienas, išvykęs gyventi svetur. Rašytoja šmaikščiai ir įžvalgiai pasakoja apie savo ir kitų lietuvių kasdienybę svetingoje, bet abejingoje šalyje. Eseistinių apybraižų knyga paremta jos pačios penkerių metų gyvenimo ir darbo patirtimi Londone, tai leidžia autorei sukurti apibendrinantį emigrantų kasdienybės paveikslą.


Jochananas Fainas „Berniukas su smuiku“

1947-aisiais Jochananas Fainas nelegaliai perėjo sieną – jo laukė ilga kelionė į Izraelį. Tačiau jis iki šiol prisimena lietuviškų dainų ir mintinai deklamuoja „Anykščių šilelį“. „Berniuką su smuiku“ parašė jau būdamas garbaus amžiaus, kai suvokė turįs palikti savo liudijimą. Autorius atvirai pasakoja ypatingą Paulavičių namuose priglaustų žmonių išgelbėjimo ir savo klajonių istoriją. Ši knyga pirmą kartą lietuviškai prabyla apie žydų išvykimą iš Lietuvos po 1944-ųjų. 
 

 

Nacionalinės bibliotekos informacija
  
 

Programą įgyvendina