Skaitymo metai - Istorijų pasakojimo dirbtuvės „Pasakojame istorijas“

Istorijų pasakojimo dirbtuvės „Pasakojame istorijas“

2020-06-25

2020 m. birželio 22–23 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas Lietuvos bibliotekininkams organizavo pasakojimo meno dirbtuves „Pasakojame istorijas“. Tai – jau ne vienerius metus vykdoma Skaitymo skatinimo programos priemonė, kuria siekiama tobulinti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją. Dėl pandeminės situacijos dirbtuvės šįkart vyko nuotoliniu būdu.

Dirbtuves vedė Milda Varnauskaitė – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno (storytelling) mokytoja, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Amsterdame, Nyderlanduose. Milda pasirodo kaip pasakotoja (storyteller) įvairiuose renginiuose Nyderlanduose bei Lietuvoje, dalindamasi biografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. M. Varnauskaitė yra baigusi Mezrabo istorijų pasakojimo mokyklą (Mezrab Storytelling School) Amsterdame ir šiuo metu taip pat dirba Mezrabo kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje.

Dirbtuvėse dalyvavę 16 bibliotekininkų kasdien garsiai skaito ir pasakoja istorijas vaikams ir jaunimui bei organizuoja kitas skaitymo skatinimo veiklas Lietuvos bibliotekose. Dirbtuvių „Pasakojame istorijas“ metu jiems buvo pristatyta pasakojimo struktūros teorija, vaizdingo ir įtaigaus pasakojimo metodai. Vėliau dalyviai atliko kūrybines užduotis, kurių metu patys kūrė ir pasakojo istorijas. Lektorė atkreipė dėmesį ir į šiuo metu išskirtinai aktualius ir reikalingus pasakojimo virtualioje erdvėje įgūdžius.

 

 

Programą įgyvendina