Skaitymo metai - Cicėnaitė, Akvilina „Kad mane pamatytum“

Cicėnaitė, Akvilina „Kad mane pamatytum“

 

Kad mane pamatytum: romanas / Akvilina Cicėnaitė. – Vilnius: Alma littera, 2020. – 187 p. – ISBN 978-609-01-4043-7

Keturiolikmetė Gilė apie pabaigas žino viską. Ir apie pasaulio pabaigą, kuri turėtų įvykti jau netrukus, 1999-ųjų gruodžio 31-osios vidurnaktį. Ir apie šeimos pabaigą, kai tėtis palikęs namus išeina pas savo studentę. Ir apie draugystės pabaigą, kai su geriausia drauge tenka varžytis dėl trokštamo vaidmens spektaklyje. Bet Gilė negali nutuokti, kuo pasibaigs mamos ryšys su vyru, pramintu Kurmiu, ir kas laukia prasidėjus 2000-iesiems...

„Kad mane pamatytum“ – septintoji Australijoje gyvenančios prozininkės Akvilinos Cicėnaitės knyga. Tai istorija apie dideles ir mažas pabaigas, apie saulės užtemimus ir laipiojimus pro langą, apie teatrą, šeimos dramą ir truputį – apie meilę.

Akvilina Cicėnaitė – rašytoja, vertėja, knygų paaugliams ir suaugusiesiems autorė. Trys jos kūriniai nominuoti Metų knygos rinkimuose, apysaka „Niujorko respublika“ pelnė IBBY premiją už geriausią metų realistinės prozos kūrinį paaugliams, laimėjo 2014 m. skelbtą Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, buvo išrinkta viena kūrybiškiausių 2015 m. knygų. 2017 m. išleistas pirmasis romanas suaugusiesiems „Tylos istorija“.
 

Baigiantis 1999-iesiems visi nuščiuvę laukia pasaulio pabaigos arba naujos pradžios. Gilei pastaroji praverstų – galbūt ji susigrąžintų geriausią draugę ar pavyktų suvaidinti mokyklos spektaklyje, gal net tėtis šiek tiek pamirštų tą savo naująją šeimą ir atkreiptų dėmesį į ją, Gilę, bet svarbiausia – galbūt mama mestų treningus dėvintį Kurmį ir pagaliau atvirstų į tikrąją mamą. Artėjant Naujiesiems metams, daugėja netikėtumų, įtampa auga... Kaip visame šiame chaose būti pastebėtai tų, kurie rūpi labiausiai? Pasakojimas nestokoja subtilaus humoro, charizmatiškų veikėjų ir žingsnis po žingsnio įgyjamos išminties. (Viktorija Ivanova)

Atgal

Organizatoriai

Partneris