Skaitymo metai - Naujienos:Antano Baranausko literatūrinė premija – rašytojui Vytautui Martinkui

Naujienos

2020-11-30
Antano Baranausko literatūrinė premija – rašytojui Vytautui Martinkui


Lapkričio 26 dieną Anykščių rajono savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė 2020 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją skirti rašytojui akademikui Vytautui Martinkui už knygą „Tavo bažnyčios rūsys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018).

Antano Baranausko premija skiriama kasmet už trejų pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius, skiepijančius meilę Lietuvos gamtai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už trejų pastarųjų metų naujus profesionalios literatūros bei literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

Vytautas Martinkus (gim. 1943) – prozininkas, eseistas, literatūros kritikas, literatūrologas, meno filosofas, pedagogas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, dvidešimties knygų autorius. Yra pelnęs aštuonis literatūros, meno ir mokslo apdovanojimus. Jo grožinė kūryba versta į vienuolika Europos kalbų.

V. Martinkus yra jau dešimtasis Antano Baranausko literatūrinės premijos laureatas. Laureato kandidatūrą premijai teikė Lietuvos mokslų akademija.

Praėjusiais metais premija įteikta Paryžiuje gyvenančiam iš Anykščių kilusiam prozininkui Valdui Papieviui už knygą „Brydė“ (Odilė. 2018).

Programą įgyvendina