Skaitymo metai - Naujienos:„Su knyga į vaiko širdį“: akcijai Metų knygos rinkimai

Naujienos

2019-02-04
„Su knyga į vaiko širdį“: akcijai Metų knygos rinkimai


Metų knygos rinkimai tapo tradiciniu Vilkaviškio viešosios bibliotekos renginiu, kurį Vaikų literatūros skyrius organizavo jau vienuoliktą kartą.

Praeitų metų spalio mėnesį Vaikų literatūros skyrius akcijos organizatoriams parašė projektą apie planuojamus renginius akcijai „Metų knygos rinkimai 2018“ vaikų kategorijoje, už kurį viešajai bibliotekai buvo paskirtos 2018 metų vaikų penketuko knygos: Mariaus Marcinkevičiaus parašyta ir Aušros Kiudulaitės iliustruota knyga „Draugystė ant straublio galo“, Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“, Violetos Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“, Neringos Vaitkutės  „Klampynių kronikos“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“.

Vaikų literatūros skyrius paruošė lankstinukus, kuriuose trumpai pateikė informaciją apie „Metų knygos rinkimų 2018“ akciją, vaikų penketuko knygas ir jų autorius, bibliotekoje paruošė stendus „Geriausios 2018 Metų vaikų knygelės“.

Sausio 23, 24 ir 25 dienomis Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės aplankė Vilkaviškio vaikų lopšelių-darželių „Buratinas“, „Eglutė“ ir „Pasaka“ ugdytinius, kuriems parodė teatralizuotą pasirodymą „Draugystė ant straublio galo“ pagal to paties pavadinimo M. Marcinkevičiaus ir A. Kiudulaitės knygą. Bibliotekos lėlių teatriuko herojai dramblys Džeraldas ir pelytė Patricija ugdytinius supažindino su vaikų knygų penketuku, parodė visas vaikų knygeles, skaitė ištraukas, bendravo su darželinukais gyvūnijos pasaulio tema, žaidė linksmus žaidimus, atkartojant gyvūnų judesius. 

Mažiesiems bibliotekos skaitytojams darbuotojos paliko dramblio voko gaminimo instrukcijas ir pasiūlė surengti savo grupėse kūrybines dirbtuves bei parašyti draugui laišką, o knygelę „Draugystė ant straublio galo“ iliustruoti piešiniais. Pelytė Patricija vaikus paragino būtinai balsuoti už labiausiai patikusią knygą ir visiems padalijo lankstinukus su informacija, kaip tai padaryti.

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
 

Nuotraukų autorius Raimunadas Počas

Programą įgyvendina