Skaitymo metai - Naujienos:Apie knygas prie Kalėdų eglutės

Naujienos

2017-12-28
Apie knygas prie Kalėdų eglutės


„Ak, knyga, / Tavy sau kiekvienas suranda, ko ilgis, / Nes tavo gelmėj – ir džiaugsmas, ir skausmas, / Ir nuodėmių smūgiai, ir atgailos žvilgsnis, / Ir švintanti laimė, ir tai, kas daro skausmus. / Knyga – tai žmogus, pats savęs išsiilgęs,“ – taip knygą apdainavo praėjusio amžiaus poetas Pranas Vaičaitis.

Knyga svarbi ir šiandieniniam žmogui. Knygose – gyvenimo išmintis, nuotykiai, įdomiausi personažai. Draugaujantys su knygomis yra turtingi ir laimingi.

Gautos penkios akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygos vaikams sutelkė Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenę. Susirinkę prie baltos Kalėdų eglutės pradinių klasių mokiniai ne tik šoko, dainavo, deklamavo, bet ir susipažino su geriausiomis Metų knygomis.

Vyresniųjų klasių mokiniai jaunesniesiems mokyklos draugams sukūrė nuotaikingus filmukus apie kiekvieną penketuko knygą. Aurita Trasykytė (6 kl.) – apie Gajos Gunos Eklės probleminės prozos knygą „Brolis, kurio nereikėjo“, Adelė Baronaitė (6 kl.) – apie Ilonos Ežerinytės pasakų knygą „Šunojaus diena“, Matas Paslauskas (6 kl.) – apie Aušros Kiudulaitės ir Evelinos Daciūtės paveikslėlių knygą „Laimė yra lapė“, Aurelijus Jonutis (8 kl.) – apie Virgio Šidlausko fantastinių nuotykių knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“, Auridas Meškelis (6 kl.) – apie Rebekos Unos realistinę apysaką „Aš esu Tomas, seklys“. Aptarę filmukus, vaikai žaidė žaidimus iš knygų, reitingavo boružėlės taškelių dorybes, vardijo, kas jiems yra laimė, demonstravo pačių pasigamintas barzdas.

Į Kalėdinį karnavalą 5–10 klasių mokiniai rinkosi paruošę vaidinimus taip pat pagal akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas. Penktos ir septintos klasės mokiniai vaidino lemtingąją Šunojaus dieną, kai šunys kalbasi su vaikais žmonių kalba.
 
Šeštaklasiai išradingai pavaizdavo neklaužados Ulfo Mulfo kelionę po fantastišką mišką, kuriame medžiai aistringai žaidžia futbolą. Aštuntos klasės mokiniai pademonstravo 1986 m. vaikų žaidimus, kuriuos žaidė knygos „Aš esu Tomas, seklys“ personažai. Devintokai „pasivertė“ knygos „Laimė yra lapė“ herojais ir įrodė, kaip smagu kalbėtis apie paprastus dalykus.
 
Patys vyriausi, dešimtokai, metė kaltinimą suaugusiesiems – priimdami sprendimus, tarkitės su vaikais! Jie suvaidino ištrauką iš knygos „Brolis, kurio nereikėjo“. Aistė (įkūnijusi knygutės herojų Gvidą) labai išraiškingai perteikė dramatiškus jo įsivaizdavimus apie būsimą brolį.

Mokinių pasirodymus vertino „Sniego bobų“ komisija. Įvertintas knygų pristatymo originalumas, mokinių vaidyba, žodžių mokėjimas. Kiekvienas artistas dar privalėjo atlikti papildomą užduotį iš knygutės „Laimė yra lapė“. Karnavalinio konkurso nugalėtojais paskelti šeštos klasės mokiniai.

Mokiniai ir mokytojai skaitymo džiaugsmu dalijosi dovanodami bibliotekai naujas ar savo perskaitytas knygas.

Danutė Miknevičienė,
 mokyklos bibliotekininkė

Programą įgyvendina