Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas Vyriausybės kultūros ir meno premijų pretendentų sąrašas

Naujienos

2017-11-23
Paskelbtas Vyriausybės kultūros ir meno premijų pretendentų sąrašas

Kultūros ministerija paskelbė asmenų, pretenduojančių 2018 metais gauti Vyriausybės kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Tarp pretendentų – rašytojas Teodoras Laimonas Inis; dailėtyrininkė, poetė Laimutė Kreivytė; poetė Violeta Palčinskaitė; rašytojas Petras Palilionis; rašytojas, redaktorius Leonas Peleckis (Peleckis-Kaktavičius); poetas, vertėjas, redaktorius Viktoras Rudžianskas; rašytoja Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė.

Įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos ir pasaulio lietuvių kultūros ir meno kontekste, laureatus atrinks ir jiems premijas skirti siūlys Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kurios pirmininkas yra poetas, publicistas Liutauras Degėsys, nariai – violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, t.y. 12 920 Eurų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam šio kolektyvo nariui.

Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją

Programą įgyvendina