Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas Tarptautinės Bukerio premijos trumpasis sąrašas

Naujienos

2017-04-21
Paskelbtas Tarptautinės Bukerio premijos trumpasis sąrašas

Balandžio 20 d. paskelbtas prestižinės Tarptautinės Bukerio premijos (angl. The Man Booker International Prize) trumpasis knygų sąrašas, kuriame – šeši kūriniai. Šiais metais Tarptautiniam Bukerio literatūriniam apdovanojimui iš viso buvo pasiūlyti 126 kūriniai, iš kurių komisija į ilgąjį sąrašą atrinko trylika ir iš jų išrinko šešis.

Tarptautinės „Man Booker“ premijos 2017 m. trumpasis knygų sąrašas:

  • Mathias Enard (Prancūzija), vertė Charlotte Mandell, Compass
  • David Grossman (Izraelis), vertė Jessica Cohen, A Horse Walks Into a Bar
  • Roy Jacobsen (Norvegija), vertė Don Bartlett, Don Shaw, The Unseen
  • Dorthe Nors (Danija), vertė Misha Hoekstra, Mirror, Shoulder, Signal
  • Amos Oz (Izraelis), vertė Nicholas de Lange, Judas
  • Samanta Schweblin (Argentina), vertė Megan McDowell, Fever Dream
     


Premijos laureatas bus paskelbtas birželio 14 dieną. Be tarptautinės šlovės ir pasaulinio dėmesio laureatui bei knygos vertėjui atiteks 50 tūkstančių svarų sterlingų piniginis prizas.

Nuo 2016 m. Tarptautinis Bukerio apdovanojimas skiriamas geriausiai knygai, išverstai į anglų kalbą ir išleistai Jungtinėje Karalystėje. Premijos tikslas – paskatinti leidyklas leisti daugiau verstinės geros kokybės grožinės literatūros. Nuo šiol bus kasmet apdovanojama viena knyga.

Praėjusiais metais šią prestižinę premiją laimėjo Pietų Korėjos rašytoja Han Kang ir jos knygos „Vegetarė“ („The Vegetarian“) vertėja Deborah Smith. Ši knyga šiemet pasirodė ir Lietuvoje – iš korėjiečių kalbos vertė Martynas Šiaučiūnas-Kačinskas, išleido „Vaga“.

Programą įgyvendina