Skaitymo metai - Naujienos:Klaipėdoje įteikta Ievos Simonaitytės literatūros premija

Naujienos

2013-01-28
Klaipėdoje įteikta Ievos Simonaitytės literatūros premija


Minint rašytojos Ievos Simonaitytės 116-ąsias gimimo metines Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje jos vardo premija įteikta dviem Klaipėdos krašto rašytojams – Algiui Kukliui ir Sergejui Isajevui (Clandestinus).

Pirmąkart speciali komisija nutarė šiuo apdovanojimu pagerbti ne tik už kūrybą, bet ir už vertimą. Premijos laureatu tapo Kristijono Donelaičio poemą „Metai“ (išleido Kaliningrado PEN klubas, 2011) į rusų kalbą išvertęs S. Isajevas. Pastaruoju metu daugiau laiko Rusijoje praleidžiantis S. Isajevas yra pirmasis, išvertęs K. Donelaičio „Metus“ iš originalo kalbos.

Kretingoje gyvenantis prozininkas A. Kuklys premija pagerbtas „už žodžio, stiliaus, minties tobulumo paieškas, dvasinių vertybių teigimą novelėse“.

Ievos Simonaitytės vardo premija teikiama jau 27-ąjį kartą. Iš 27 premijų 15 įteikta už grožinius kūrinius, iš jų – 9 prozininkams, 6 poetams.

Pirmuoju šios premijos laureatu tapo rašytojas Romas Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“ (Vaga, 1986). Pernai šis titulas suteiktas poetei ir prozininkei Elenai Karnauskaitei už eilėraščių rinkinį „Pasaulio krašte“ (Druka, 2008).

Premija skiriama už brandžius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasią, kultūrinę tradiciją ir istorinę problematiką arba įamžinančius lietuvių literatūros klasikės I. Simonaitytės atminimą, išleistus per paskutinius dvejus kalendorinius metus.

Ievos Simonaitytės premijos laureatas pagal tradiciją paskelbiamas ir apdovanojamas Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje artėjant rašytojos gimtadieniui – sausio 23 d.

Programą įgyvendina