Skaitymo metai - Naujienos:2024-ųjų „Poezijos pavasario“ laureatu tapo Vytautas Kaziela

Naujienos

2024-05-06
2024-ųjų „Poezijos pavasario“ laureatu tapo Vytautas Kaziela


60-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu tapo poetas, publicistas Vytautas Kaziela. Jis bus apdovanotas už eilėraščių knygą „Neatsimerk, Viešpatie“ (leidykla „Kauko laiptai“).

„Poezijos pavasario“ premija skiriama už geriausią naują poezijos knygą, pasirodžiusią per praėjusius kalendorinius metus.

Jubiliejinio 60-ojo festivalio proga Rašytojų sąjungos valdyba nusprendė, kad nuo šiol bus teikiamos dvi premijos – Kaune bus apdovanotas Maironio premijos laureatas, o baigiamajame vakare Vilniuje vainikuojamas Poezijos pavasario laureatas.

Šiais metais apdovanojimui buvo atrinkti penki kandidatai: Albinas Galinis už eilėraščių knygą „Saulėgrįža“ (Slinktys, 2023), Vytautas Kaziela už eilėraščių knygą „Neatsimerk, Viešpatie“ (Kauko laiptai, 2023), Jonas Liniauskas už eilėraščių knygą „Vėjo akys“ (Slinktys, 2023), Diana Paklonskaitė už eilėraščių knygą „Gėlės kaip šunys“ (Slinktys, 2023) ir Alvydas Valenta už eilėraščių knygą „Amerikos atradimas, arba vaizduotės šokis“ (Slinktys, 2023).

V. Kaziela – ilgos ir solidžios parašytų bei sudarytų knygų lentynos autorius, ne vienos literatūrinės premijos – Antano Baranausko, Antano Miškinio, Kazio Umbraso – laureatas. 2013 metais už aukštaitiškos elegijos tęstinumą, lietuvių literatūros išliekamąją vertę jam skirta Utenos rajono meno ir kultūros premija. 2018 metais Utenos rajono savivaldybės apdovanotas ženklu ir padėka – už svarų indėlį, puoselėjant Utenos krašto literatūrinį gyvenimą, jaunų kūrėjų ugdymą, profesionalumą ir aktyvią pilietišką visuomeninę veiklą. 2019 metais skaitytojai V. Kazielos poezijos knygą „Alyvmedžiai“ išrinko Metų knyga. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas 2023 metais poeto knygą  „Neatsimerk, Viešpatie“ išrinko į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Premija bus įteikta „Poezijos pavasario“ festivalio baigiamajame vakare, kuris vyks gegužės 26 dieną Vilniaus rotušėje. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas.

Programą įgyvendina