Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas 2020 m. Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatas

Naujienos

2020-05-19
Paskelbtas 2020 m. Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatas


Išrinkta 2020 m. Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė. Ja šiemet tapo poetė Aldona Ruseckaitė už eilėraščių knygą „Debesiu“ (išleido „Kauko laiptai“, 2019).

Komisijos nariai akcentavo, kad A. Ruseckaitės kūryba artima S. Nėries eilėraščių pasaulėjautai, nes abi poetės kilusios iš tos pačios žemės. Įvertinta ir tai, kad ši autorė savo romane „Padai pilni vinių“ gilinasi į S. Nėries asmenybės ir kūrybos sinergiją. Minėtas romanas 2019 m. buvo pristatytas daugiau kaip pusšimtyje šalies bibliotekų, muziejų, mokyklų.

Komisiją sudarė Alma Finagėjevienė (pirmininkė), Artūras Blauzdžiūnas, Vilija Gilienė, Irena Staneikienė, Janina Kurtinaitienė. Jie visi savo balsus atidavė už A. Ruseckaitės kandidatūrą.

Visuomenės nuomonė, kurią parodė nuo kovo 18 d. iki balandžio 30 d. vykęs balsavimas Vilkaviškio viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje dėl laureato, buvo tokia pati, kaip ir komisijos – Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureate absoliuti dauguma (91%) balsavusiųjų išrinko A. Ruseckaitę. Iš viso balsavo 122 asmenys.

Premija – 600 eurų bei meno dirbinys (drožinys) laureatei bus įteikti per Poezijos pavasario šventę, kuri šiais metais Vilkaviškyje vyks liepos 29 d.

Į Salomėjos Nėries vardo literatūrinę premiją taip pat pretendavo Lietuvos rašytojų sąjungos pasiūlytos poetės Enrika Striogaitė už knygą „Žmonės“ (išleido „Naujasis lankas“, 2019) ir Paulina Žemgulytė už eilėraščių knygą „Šiaurinio dangaus“ (išleido „Kauko laiptai“, 2019).

Kasmetinę Salomėjos Nėries vardo literatūrinę premiją 1971 m. įsteigė Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba. Premija teikiama už reikšmingiausias praeitų metų poezijos knygas. 1972 m. apdovanotas pirmasis laureatas poetas Jonas Strielkūnas už eilėraštį „Lietuva“ iš rinkinio „Vėjas rugiuos“.

Premija skiriama konkurso būdu. Kandidatus premijai gauti gali siūlyti kultūros, meno, mokslo ir studijų institucijos, kūrybinės sąjungos, bibliotekos, visuomeninės organizacijos, patys kūrinių autoriai. Premijos pretendentais gali būti tik Lietuvos rašytojų sąjungos nariai.

Programą įgyvendina