Skaitymo metai - Naujienos:Lietuviška poezija skambėjo Tel Avive

Naujienos

2018-11-26
Lietuviška poezija skambėjo Tel Avive


Poetė Giedrė Kazlauskaitė tapo pirmąja lietuvių autore lapkričio 22–24 d. dalyvavusia kasmetiniame tarptautiniame „Sha’ar“ poezijos festivalyje Tel Avive. Festivalis jau septynioliktus metus organizuojamas Izraelio poezijos sklaidos draugijos Helicon.

Šiemet festivalyje dalyvauti pakviesti 40 vietos ir užsienio poetų. Trijų festivalio dienų metu poezija buvo pristatoma įvairiomis kalbomis ir temomis, dalyviai turėjo progą ne tik pristatyti savo naujausią ar Izraelyje iki šiol nepristatytą kūrybą, bet ir dalintis kūrybinio proceso patirtimis su kolegomis bei renginių lankytojais, ieškoti sąlyčio taškų su kitomis meninės raiškos formomis, tokiomis kaip muzika ir šokis.

Nors platesniąja šių metų festivalio tema tapo daug reikšmių savyje talpinanti „tapatybės“ sąvoka, ją dekonstruoti ir analizuoti buvo galima daugybėje sesijų, įvairiais pjūviais žvelgusių į tai, kaip poezijos pagalba kuriamas visas spektras balsų ir tapatybių.

G. Kazlauskaitė apie kūrybą kalbėjo ir diskutavo net trijose sesijose: visus užsienio svečius pristačiusioje daugiakalbėje sesijoje, „Tėvai nuomai“ – nagrinėjusioje naujas tėvystės formas bei tėvų-vaikų santykius ir „Už lyties ribų“ skirtoje meilės ir seksualumo temas nagrinėjančiai poezijai. Šia proga, dalis G. Kazlauskaitės eilėraščių pirmą kartą išversta į hebrajų kalbą. Tai – žingsnis, priartinantis Izraelio skaitytoją prie iki šiol beveik nepažinto lietuviškos poezijos pasaulio.

Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Lietuvos kultūros instituto informacija

Programą įgyvendina