Skaitymo metai - Naujienos:Renatai Šerelytei įteiktas „Literatūrinių slinkčių“ Rankos prizas

Naujienos

2023-09-15
Renatai Šerelytei įteiktas „Literatūrinių slinkčių“ Rankos prizas

Renata Šerelytė. Vygaudo Juozaičio nuotr.


Ketvirtadienį, rugsėjo 14 d., iškilmingo literatūros vakaro „Auksas dulkia virš Vilniaus stogų...“ metu Renatai Šerelytei buvo įteiktas „Literatūrinių slinkčių“ Rankos prizas.

Prizas žinomai rašytojai vieningu festivalio „Literatūrinės slinktys“ organizatorių sutarimu skirtas „Už griežtą, bet globojančią ranką: atidų darbą su jaunaisiais rašytojais ir įvairiapusę pagalbą festivalio metu“.

Rankos prizas – šių metų festivalio naujiena, jis įsteigtas norint padėkoti žmonėms, kurie nepriklauso organizatorių komandai, tačiau įvairiais darbais prisideda prie festivalio gyvavimo ir sėkmės. Rašytoja, redaktorė, literatūros kritikė R. Šerelytė jau ne vienus metus įsitraukia į festivalio veiklas: kaip kūrybos rinkinio recenzentė, konkursui atsiųstus literatų darbus vertinančios komisijos narė, kūrybinių dirbtuvių vedėja arba redaktorė.

Šiemet ji redagavo vienos iš festivalio laureačių – Ievos Vaitkevičiūtės – novelę „Je tʼaime... moi non plus“, kūrybos rinkiniui parengė apžvalginį tekstą apie šį kūrinį. Pernai redagavo prozininko Dominyko Matulionio apysaką. Šiemet R. Šerelytė įsitraukė ir kaip diskusijos „Amžius ir kūrybiškumas“ dalyvė.

Organizatoriai prizą jai skyrė ne tik dėl aktyvaus įsitraukimo į festivalį, bet ir įvertinę grįžtamąjį ryšį iš festivalio dalyvių: jaunieji autoriai džiaugiasi darbu su R. Šerelyte kaip su redaktore, pernai sulaukta daug teigiamų atsiliepimų iš jos vestų kūrybinių dirbtuvių dalyvių.

„Šiemet prie festivalio veiklų, įskaitant organizatorius, partnerius, kūrybos rinkinio autorius, renginių, kūrybinių dirbtuvių vedėjus, konkursui pateiktų darbų vertintojus, prisideda apie 40 žmonių. Kiekvieno jų indėlis labai svarbus. Šiemet prizą įteikti norėjome žmogui, kuris festivalio veiklose matomas ne vienus metus. Kodėl būtent Rankos prizas? Joks darbas neįmanomas be kelių elementų – vaizduotės, loginio mąstymo ir rankų. Ranką išskyrėme kaip simbolį, sujungiantį visus šiuos elementus“, – įteikdama prizą kalbėjo festivalio vadovė Rasa Milerytė.

Atsiimdama apdovanojimą R. Šerelytė jį įvardijo kaip įpareigojantį įvertinimą. „Noriu padėkoti visiems mano redaguotiems autoriams – buvote labai geri, klusnūs, leidotės redaguojami, nešokinėjot, per daug nesisprečinot, kaip pasakytų kas nors tarmiškai. Manyčiau, kad šis prizas įpareigoja, ir turbūt ateityje dar reikės pridėti ranką prie festivalio. O jauniesiems autoriams linkiu kuo didžiausios sėkmės“, – sakė rašytoja.

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ tęsiasi – šeštadienį bare „Paviljonas“ vyks baigiamieji festivalio skaitymai.

Programą įgyvendina