Skaitymo metai - Akcija „Tėčiai skaito vaikams“

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“


Nacionalinė biblioteka mažuosius skaitytojus kvietė į iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį

2024-06-03

Artėjant Tėvo dienai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mažuosius bibliotekos skaitytojus kvietė į akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį, kuriame žinomi tėčiai skaitė nuotaikingas istorijas, kūrė jaukų garsinio skaitymo ritualą, taip skleisdami svarbią žinią apie prasmingą ir būtiną tėčių ir vaikų ryšį.


Vilniaus knygų mugėje vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys

2024-02-26

Penktadienio popietę prisijungti prie iniciatyvos pakvietėme muzikantą multiinstrumentininką, dainų autorių ir naujo muzikinio subžanro dzūkodelikos pradininką Roką Kašėtą. Jis vaikus supažindino ir jiems perskaitė savo mėgstamą istoriją „Panama labai graži“.


Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ kvietė kurti švenčių nuotaiką

2023-12-14

Artėjant Kalėdoms, gruodžio 14 d., Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas mažuosius skaitytojus pakvietė į akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį.


Akcijai „Tėčiai skaito vaikams“ – dar didesnis dėmesys bibliotekose

2023-06-30

Akcijos vykdytojai – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas – šiemet pakvietė aktyviau įsitraukti ir apskričių viešąsias bibliotekas. Paskatinome imtis iniciatyvos ir įkurti akcijai skirtą atskirą knygų lentyną, kurioje tėčiai lengvai rastų kūrinį skaityti su mažaisiais. 


Iniciatyva „Tėčiai skaito vaikams“ – skaitykloje „Vilnius skaito“

2023-06-08

Birželio 7 d. startavo šeštasis vasaros skaityklos „Vilnius skaito“ sezonas Lukiškių aikštėje. Skaityklos atidarymo metu  pristatyta iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ knygų lentyna.


Inga Mitunevičiūtė. Ankstyvasis skaitymas vaikams: tėčiai skaito kitaip?

2023-06-06

Lietuvoje 0–3 metų vaikams skaito tik daugiau nei trečdalis tėčių – 37 procentai. Tokią situaciją atskleidė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo ankstyvojo skaitymo projekto „Knygų startas“ metu atliktas tyrimas. 


Vilniaus knygų mugėje vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginiai

2023-03-01

Vasario 24–26 d. Vilniaus knygų mugėje, jaukioje „Knygų starto“ erdvėje, vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginiai. Tris mugės dienas organizatoriai kvietė į skaitymo skatinimo akcijos renginius. Penktadienio popietę skaityti vaikams buvo kviečiami visi mugėje apsilankę tėčiai.


Surengti šventiniai akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ skaitymai

2022-12-30

Lietuvos bibliotekos ir ugdymo įstaigos buvo kviečiamos dalyvauti Skaitymo skatinimo programos akcijoje „Tėčiai skaito vaikams“. Ją jau keleri metai organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.


Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ kviečia rengti šventinius skaitymus!

2022-11-25

Lietuvos bibliotekas ir ugdymo įstaigas raginame vėl dalyvauti kelerius metus iš eilės Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamoje Skaitymo skatinimo programos akcijoje „Tėčiai skaito vaikams“.


Nacionalinėje bibliotekoje vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys

2022-06-07

Artėjant Tėvo dienai, birželio 3 d., Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvietė į renginį Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje – tėčiai skaitė mažiesiems bibliotekos lankytojams ir kūrė jaukų garsinio skaitymo ritualą.


Žinomi Lietuvos tėčiai dalijasi: skaitymo ritualai ir kodėl svarbu skaityti

2022-05-26

Birželio pirmąjį sekmadienį švenčiame Tėvo dieną, tad ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka paprašė trijų žinomų Lietuvos tėčių pasidalinti savo kasdieniais skaitymo ritualais ir ką reiškia būti skaitančiu tėčiu šiandieniame pasaulyje.


Vilniaus knygų mugėje skaityti kvietė tėčiai

2022-02-28

Vasario 27 d. Vilniaus knygų mugėje vaikams skaitė ir su jais bendravo du šaunūs tėčiai: vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas ir rašytojas, televizijos laidų vedėjas, istorikas Robertas Petrauskas.


Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ vėl kvietė tėčius skaityti

2022-01-03

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka visą 2021 m. gruodžio mėnesį bibliotekas kvietė prisijungti prie jau kelerius metus iš eilės bibliotekos organizuojamos Skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“.


Sostinės dienose vyko renginys „Tėčiai skaito vaikams“

2021-09-09

Rugsėjo 3 d. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kvietė mažuosius skaitytojus ir jų tėvelius dalyvauti renginyje „Tėčiai skaito vaikams“. Knygas mažiesiems skaitė žinomi kultūros atstovai – rašytojas Dainius Gintalas ir aktorius Paulius Tamolė.

  Akcija „Tėčiai skaito vaikams“

2020-12-21

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kvietė mažuosius skaitytojus ir jų tėvelius, šalies bibliotekas ir visus besidominčius literatūra dalyvauti nuotoliniame renginyje „Tėčiai skaito vaikams“. Žiemiškas pasakas skaitė žinomi tėčiai, rašytojai Kęstutis Kasparavičius ir Marius Marcinkevičius.

  Vilniaus knygų mugėje tėčiai skaitė vaikams

2020-02-25

2020 m. vasario 23 d. Vilniaus knygų mugėje vyko pirmasis šiemet akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento organizuojama akcija yra skirta aktualinti tai, apie ką vis kalba vaikų švietimo ir skaitymo skatinimo specialistai – net patiems mažiausiems vaikams skaityti itin svarbu, nes skaitymas yra ne tik būdas bendrauti, bet ir mokyti vaikus kalbos, pamėgti knygą ir pažinti pasaulį.

  Laikas knygas įduoti tėčiams

2019-05-30

2019 m. gegužės 30 d. prie akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ prisijungė apskričių, rajonų savivaldybių viešosios bibliotekos ir jų filialai: kvietė vaikams skaityti šalyje ar savame krašte garsius tėčius – rašytojus, aktorius, dainininkus, fotografus, laidų vedėjus, merus, savivaldybių administracijų, kultūros centrų bei muziejų direktorius ir kt. Iš viso tą dieną surengta daugiau kaip 50 susitikimų su tėčiais ir seneliais.

Programą įgyvendina