Programą įgyvendina
Į 2020-ųjų tarptautinį vaikų literatūros katalogą „The White Ravens“ atrinktos dvi lietuvių autorių knygos. Tai Ignės Zarambaitės apysaka „Juodavandeniai“ (Nieko rimto, 2020) ir Kotrynos Zylės mistinis romanas „Sukeistas“ (Aukso žuvys, 2019).
Kasmet Tarptautinė jaunimo biblioteka (vok. Internationale Jugendbibliothek), įkurta Jellos Lepman Miunchene, įsigyja apie 10000 vaikų ir paauglių knygų iš viso pasaulio leidėjų. Iš šių knygų bibliotekos specialistai išrenka 200 reikšmingiausių knygų, kurios su trumpomis anotacijomis pristatomos kataloge anglų kalba.
Knygos išrenkamos atsižvelgiant į temų aktualumą, jų literatūrines ir iliustracijų savybes, novatorišką požiūrį ir dizainą.
Šiemet į „The White Ravens“ katalogą pateko 200 žymių vaikų ir jaunimo knygų iš 56 šalių, parašytų 36 skirtingomis kalbomis.
Šis katalogas yra svarbiausias Tarptautinės jaunimo bibliotekos leidinys. Juo siekiama skatinti kokybiškų vaikų ir jaunimo knygų leidybą ir tapo naudinga priemone besidomintiems knygomis, išleistomis užsienyje.
Dešimtmečius visos rekomenduojamos knygos būdavo eksponuojamos Bolonijos vaikų knygų mugėje, kur lankytojai galėdavo jas skaityti, tyrinėti. Spausdintas katalogas paprastai pristatomas Frankfurto knygų mugėje, tačiau šiais metais parengta skaitmeninė versija.
2020-ųjų katalogą „The White Ravens“ galima atsisiųsti PDF formatu čia:
Į katalogą „The White Ravens“ jau yra atrinkta 13 lietuvių autorių knygų. Praėjusiais metais į katalogą pateko Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės knyga „Baubaimė“, anksčiau – Kęstučio Kasparavičiaus „Sapnų katytė“ (2013), Nomedos Marčėnaitės „Lėlė“ (2013), Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“ (2014), Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ (2014), Ievos Babilaitės „Skrisiu“ (2015), Justino Žilinsko „Mano Vilnius mano“ (2015), Vilmo Narečionio iliustruota Leonardo da Vinci pasakų knyga „Sparnuotosios raidės“ (2016), Kotrynos Zylės „Didžioji būtybių knyga“ (2017), Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės „Laimė yra lapė“ (2017) ir Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ (2018).