Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Naujienos

2017-12-11
Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Kultūros ministerijoje paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Paskirtos šešios Nacionalinės premijos, tarp laureatų – rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Ši premija jai paskirta „už mažųjų meninės kalbos formų turiningumą“.

Prozininkė Danutė Kalinauskaitė gimė 1959 m. Kaune, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete. Pirmoji autorės knyga „Išėjusi šviesa“ pasirodė 1987 m., „Niekada nežinai“ – 2008 m., o „Skersvėjų namai“, už kurią autorė buvo apdovanota Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premijomis, knygynų lentynas pasiekė 2015 m. D. Kalinauskaitės apsakymas „Namo“ (2003) pelnė A. Vaičiulaičio premiją.

Įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika pretendentų, tarp kurių buvo rašytojai Marius Ivaškevičius, Danutė Kalinauskaitė ir Kazys Saja.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Programą įgyvendina