Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos kūrėjai Bolonijos vaikų knygų mugėje

Naujienos

2024-04-09
Lietuvos kūrėjai Bolonijos vaikų knygų mugėje


Pirmadienį Bolonijoje (Italija) prasidėjo 61-oji vaikų knygų mugė: šiomis dienomis mieste nesunku sutikti lietuvių – čia gausu leidėjų, knygų iliustruotojų, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narių ir kitų vaikų literatūros profesionalų.

Ši Bolonijos vaikų knygų mugė kaip niekada sėkminga Lietuvos kūrėjams: rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Linos Itagaki knyga „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“, 2023) prestižiniuose mugės apdovanojimuose „Bologna Ragazzi Awards“ pelnė specialaus paminėjimo apdovanojimą komiksų kategorijoje. Lietuvos kūrėjai šiuose apdovanojimuose įvertinti pirmą kartą.

Jurgos Vilės ir Valentinos Černiauskaitės knyga „Šuo, kuris išeina naktį“ (leidykla „700 eilučių“, 2023) pateko tarp 100 išskirtiniausių paveikslėlių knygų pasaulyje, išleistų 2023 m., o M. Marcinkevičiaus ir Ievos Gvazdaitytės knyga „Ilgi eilėraščiai trumpiems“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“, 2023) buvo atrinkta į „The BRAW Amazing Bookshelf“ 100-tuką: čia pristatomos 100 knygų iš 40 pasaulio šalių.

Mugės konkursinėje iliustruotojų parodoje tarp 79 menininkų iš 31 šalies savo darbus pristato dvi Lietuvos dailininkės – Inga Dagilė ir Kornelija Žalpytė. Atrankoje į šią parodą dalyvavo 3250 iliustruotojų iš 81 šalies.

Bolonijos knygų mugės Lietuvos stende pristatomos vaikų ir paauglių knygos, su kitų šalių leidėjais, agentais mugėje susitinka leidyklos „Alma littera“, „Aukso žuvys“, „Baltos lankos“, „Debesų ganyklos“, „Jūsų Flintas“, „Misteris Pinkmanas“, „Vaiga“, „700 eilučių“, daugiau nei 60 susitikimų per keturias mugės dienas yra suplanavęs vaikų literatūros agentas Benas Bėrantas.

Pirmadienio vakarą įvyko apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo paminėti ir L. Itagaki bei M. Marcinkevičius. „Tarptautiniai apdovanojimai džiugina ir pakylėja. Mums svarbu, jog tokių knygų kaip „Mergaitė su šautuvu“ įvertinimas rodo, kad domimasi ne tik lietuvių kūryba, bet ir mūsų šalies istorija“, – sakė rašytojas.

Bolonijos vaikų knygų mugė vyksta balandžio 8–11 dienomis, Lietuvos prisistatymą organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos kultūros institutas (LKI). LLA veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Programą įgyvendina