Skaitymo metai - Naujienos:Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Naujienos

2018-03-13
Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos


Kovo 12 d. Vyriausybės rūmuose ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson dvylikai menininkų už svarų indėlį į kultūrą ir meną įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

„Meno ir kultūros žmonės tai – ypatinga visuomenės dalis, skyrusi savo gyvenimą kilniam tikslui. Šios premijos tai ne tik padėka laureatams, bet ir valstybės įsipareigojimas kultūrai ir menui, kurie atskleidžia giliausias mūsų būties paslaptis ir leidžia pajusti gyvenimo trapumą“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Už svarų indėlį į kultūrą ir meną, ypatingus nuopelnus, Vyriausybės kultūros ir meno premijos įteiktos knygų dailininkei, grafikei, iliustruotojai Sigutei Chlebinskaitei, dailėtyrininkei ir poetei Laimutei Kreivytei, poetei Violetai Palčinskaitei, teatrologei, dailėtyrininkei ir prozininkei Audronei Girdzijauskaitei.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos nuo 1997 metų skiriamos už reikšmingus darbus, sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiemet pirmininkavo publicistas Liutauras Degėsys, premijos dydis – 12 920 tūkst. eurų.

Visus laureatus rasite čia.

Programą įgyvendina

aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa