Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiama siūlyti kandidatus Eduardo Mieželaičio literatūros premijai gauti

Naujienos

2024-04-03
Kviečiama siūlyti kandidatus Eduardo Mieželaičio literatūros premijai gauti

Nuotr. unsplash.com


Pakruojo rajono savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Eduardo Mieželaičio literatūros premijai gauti.

Premija skiriama už poezijos knygą, išleistą per penkerius kalendorinius metus po paskutinės premijos įteikimo ir teikiama spalio mėnesį.

Kandidatus premijai gauti iki 2024 m. birželio 28 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracijai (adresas: Kęstučio g. 4, Pakruojis) gali siūlyti kūrybinės sąjungos, kultūros, meno, mokslo ir studijų institucijos, visuomeninės organizacijos, savo kandidatūrą gali teikti patys knygų autoriai.

Kartu su siūlymu reikia pateikti rekomendaciją (jei siūlymą teikia pats autorius, jis turi pridėti kompetentingo asmens ar kūrybinės sąjungos rekomendaciją) ir poezijos knygą.

Knyga turi atitikti šiuos reikalavimus: kūriniuose kalbama apie Lietuvą, jos dabartį ir praeitį, gamtą ir kultūrą, žmogaus egzistencines problemas; kūrinys turėtų būti meniškai vertingas, aktualus.

2009 m. minint poeto E. Mieželaičio (1919 m. spalio 3 d.–1997 m. birželio 6 d.) 90-metį, Pakruojo rajono savivaldybė ir poeto žmona Elena Mieželaitienė įteikė E. Mieželaičio premiją rajono poetei Anželikai Paluckaitei, kaip ryškiausiai atspindinčiai E. Mieželaičio kūrybos bruožus: poezijos lyrizmą, melodingumą, žmogaus ir gamtos nuotaikas. Artėjant poeto 95-osiosms gimimo metinėms, buvo oficialiai įsteigta E. Mieželaičio literatūros premija ir patvirtinti jos nuostatai. 2014 m. šia premija apdovanotas Algimantas Baltakis už knygą „Antakalnio vigilijos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010).

Paskutinė, trečioji premija, įteikta 2019 m. poetui Vainiui Bakui už poezijos knygą „Kaštonų tonai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016). Šiemet bus minimos 105-osios E. Mieželaičio gimimo metines ir bus apdovanotas ketvirtasis premijos laureatas.

Premijos skyrimą inicijuoja Pakruojo rajono savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius.

Programą įgyvendina