Skaitymo metai - Naujienos:Vasario 7 d. ir 14 d.: pažintys su Metų knygos nominantėmis

Naujienos

2018-01-30
Vasario 7 d. ir 14 d.: pažintys su Metų knygos nominantėmis


Vasario mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia į Metų knygos titulą pretenduojančių knygų pristatymus – bibliotekoje kiekvieną trečiadienį 17.30 val. rengiami susitikimai su geriausiai įvertintų kūrinių autoriais.

Vasario 7 d. susitikimas su poete, dramaturge, aktore Daiva Čepauskaite. Jos pjesių rinkinys „Aš tave užmiršau“ yra savotiškai artimas rašytojos poezijai. Knygoje išspausdintos pjesės – „Pupos“, „Musė“, „Aš tave užmiršau“ – skiriasi struktūra, kalba, stilistika ir prasmėmis, tačiau visos trys daugiau ar mažiau kalba apie tą patį – atminties mirtį ir trumpas jos priešmirtines konvulsijas. O atmintis paprastai nemiršta be pagalbos iš šalies. Visų trijų pjesių pabaigos miglotos, dviprasmiškos. Toks lyrinis epilogas be finalinio taško – lyg gyvenimo grįžimas į savas vėžes. Pjesėse subtiliai reikalaujama prisiminti, iš naujo perkošti per save laiką ir jo teises, žmogų ir jo pareigas. Susitikimą su D. Čepauskaite ves rašytoja, literatūros kritikė Renata Šerelytė.

Vasario 14 d. poeto, žurnalisto, eseisto Rimvydo Stankevičiaus poezijos rinkinio „Šermuonėlių mantija“ pristatymas. Knygoje poetas gręžiasi į žmogų, jo gyvenimą, atveria būties ir nebūties prieangius. Ir daro tai, regis, pasitelkdamas seniai žinomas priemones, kontekstus. Yra ir muzikos, ir dailės, daug religinių įvaizdžių, derinamų su pagoniška ir senąja liaudies kultūra, pasakų motyvų, paradoksų ir literatūrinių intertekstų. Kartais atrodo, kad autorius menkai rūpinasi sklandžia kalbos ritmika, o nevaldomos eilės siekia išsilaisvinti iš bet kokių ribojančių struktūrų. Poeto mėgstami daugtaškiai „Šermuonėlių mantijoje“ ypač dažni, pasiryžę ne paslaptingai nutylėti, o pavojingai romantizuoti. Susitikimą su R. Stankevičiumi ves poetas, dramaturgas, žurnalistas Mindaugas Nastaravičius.

Trumpai apie renginius

Data vasario 7 ir 14 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas. 

Programą įgyvendina