Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas

Naujienos

2016-04-06
Paskelbtas Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas


Tiesioginės transliacijos metu balandžio 5 d. Bolonijos knygų mugėje paskelbtas 2016 m. Astridos Lindren atminimo premijos (ALMA) laureatas. Šiemet premija atiteko Amerikos bei Didžiosios Britanijos rašytojai Meg Rosoff (g. 1956).

M. Rosoff debiutavo 2004 m. su iš karto sėkmės sulaukusia distopija „Kaip aš gyvenu dabar“ (angl. „How I Live Now“). Iki šiol ji yra parašiusi dar 6 romanus paaugliams, kelias paveikslėlių knygas ir vieną knygą suaugusiesiems. Yra sulaukusi daugybės įvairių apdovanojimų už savo kūrybą, tarp jų ir Karnegio medalio, o jos knygos išverstos į daugiau nei 20 pasaulio kalbų.

Astridos Lindgren atminimo premija (The Astrid Lindgren Memorial Award, ALMA), įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės iškart po rašytojos mirties 2002 metais. Už premiją atsakinga Švedijos nacionalinė meno taryba, kuri renka 12 žmonių komisiją, svarstančią kandidatūras ir priimančią sprendimus. Kandidatus šiai premijai turi teisę siūlyti įvairių pasaulio šalių institucijos. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir IBBY Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui. A. Lindgren atminimo premija yra „brangiausia“ pasaulyje vaikų literatūros premija – 5 milijonai Švedijos kronų. 

Programą įgyvendina