Skaitymo metai - Naujienos:Priimami siūlymai „Metų vertėjo krėslo“ premijai

Naujienos

2022-01-05
Priimami siūlymai „Metų vertėjo krėslo“ premijai


Lietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rengiasi skirti premiją „Metų vertėjo krėslas“ už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą.

Prašoma pristatyti premijai siūlomas 2021 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus elektroniniu formatu adresu penlithuanian@gmail.com iki 2022 m. sausio 14 d.

Taip pat reikia pateikti trumpą pretendento veiklos aprašymą su svarbiausių darbų sąrašu.

Premiją teikti numatoma 2022 m. vasarį.

Premijos „Metų vertėjo krėslas“ tikslas – paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą. Premija skiriama už praėjusiais metais išleistą geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos knygos vertimą į lietuvių kalbą. Premijai gali būti pristatomi grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjai į lietuvių kalbą.

Premija „Metų vertėjo krėslas“ teikiama nuo 2001 m. Pirmuoju jos laureatu tapo Almis Grybauskas už Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“ („Tyto alba“, 2000). Praėjusiais metais premija įteikta Audriui Musteikiui už kalbos erdvumo pojūtį ir meistriškai išskleistas lietuvių kalbos galimybes išverčiant literatūriškai ir filosofiškai sudėtingą Fernando Pessoa „Nerimo knygą“ („Odilė“, 2020).

Premijos „Metų vertėjo krėslas“ laureatais anksčiau yra tapę vertėjai Laura Laurušaitė, Irena Aleksaitė, Violeta Tauragienė, Povilas Gasiulis, Nijolė Chijenienė, Saulius Repečka, Zita Marienė ir kt.

Programą įgyvendina