Skaitymo metai - Naujienos:Liudo Dovydėno premija paskirta rašytojai Rugilei Audenienei

Naujienos

2021-10-12
Liudo Dovydėno premija paskirta rašytojai Rugilei Audenienei


Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premija, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet paskirta Rugilei Audenienei romaną „Vojaĝo“, kurį 2020 metais išleido leidykla „Aukso žuvys“.

Komisija pabrėžė debiutuojančios romanistės talentą kūrybingai remtis šeimos ir šalies istorija, gebėjimą atskleisti atkaklių, savo vertybėms ištikimų žmonių charakterius, sodrią kūrinio kalbą.

Vertinimo komisijoje dalyvavo Premijos mecenatas Jonas Dovydėnas, jo deleguoti atstovai – Kristina Sabaliauskaitė, Arūnas Gelūnas ir Audrius Ožalas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto delegatė – Solveiga Daugirdaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai – Danielius Mušinskas ir Alvydas Šlepikas.

Romanas „Vojaĝo“ – debiutinis R. Audenienės romanas, parašytas remiantis autentiška autorės giminės istorija. Tai pasakojimas apie tremtį ištvėrusį autorės senelį, kuris paliko ryškius pėdsakus ne tik giminės, bet ir Lietuvos esperantininkų istorijoje.

Liudo Dovydėno premijai buvo pasiūlyti šie penki kandidatai:

  • Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (Aukso žuvys, 2020) – pasiūlė leidykla „Aukso žuvys“;
  • Liutauras Degėsys už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka;
  • Rimantas Kmita už romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020) – pasiūlė leidykla „Tyto alba“;
  • Dovydas Pancerovas už romaną „Medžiojant tėvą“ (Alma littera, 2020) – pasiūlė leidykla „Alma littera“;
  • Undinė Radzevičiūtė už romaną „Grožio ir blogio biblioteka“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Rašytojo ir žurnalisto Liudo Dovydėno (1906–2000) premija teikiama nuo 2008-ųjų. Jos mecenatas – Jungtinėse Valstijos gyvenantis rašytojo sūnus, fotomenininkas Jonas Dovydėnas.

Premijos įteikimas vyks spalio pabaigoje Rokiškyje, laureatei bus įteiktas diplomas ir 5000 eurų piniginė premija. Šventės organizatorė – Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.

Siūlome žiūrėti pokalbį su Rugile Audeniene apie romaną „Vojaĝo“. Rašytoją kalbino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanistikos skyriaus darbuotoja dr. Dalia Cidzikaitė:


 

Programą įgyvendina