Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti pretendentai į Nacionalines kultūros ir meno premijas

Naujienos

2020-10-12
Paskelbti pretendentai į Nacionalines kultūros ir meno premijas


Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai visuomenė pateikė 45 kandidatus tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais.

Tarp kandidatų – ir septyni rašytojai: (pavardės pateikiamos atsitiktine tvarka): Vytautė Žilinskaitė (teikia Lietuvos rašytojų sąjunga); dailininkas, rašytojas Kęstutis Kasparavičius (teikia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius, Lietuvos kultūros institutas); Leonas Peleckis-Kaktavičius (teikia Lietuvos kultūros fondas); Jonas Jakštas (teikia leidykla „Homo liber“); Saulius Tomas Kondrotas (teikia leidykla „Tyto alba“); Alvydas Šlepikas (teikia Lietuvos rašytojų sąjunga); Kristina Sabaliauskaitė (teikia leidykla „Baltos lankos“, teatras „Utopia“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) bei literatūrologė Violeta Kelertienė (teikia Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas).

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks laureatus ir skirs iki 6 premijų.

Nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.
 

Programą įgyvendina